Město Jeseník spustilo milionový projekt na podporu jesenických dětí

24.07.2023

Každý odborník vám řekne, že vedle kvalitního vzdělání je pro děti důležité, jak tráví svůj volný čas. Nic proti sbírání zkušeností lítáním po venku, vždycky se to ale hodí prokládat organizovanější zábavou.

Jesenická radnice spustila na platformě Corrency projekt sloužící právě ke zvýšení zájmu dětí o mimoškolní vyžití. Podobně jako u participativního rozpočtu 'Tvoříme Jeseník' bere z rozpočtu milion a je připravena rozdělit ho mezi 666 dětí ve věku 5 až 18 let. Pro každé je nachystáno na kroužky 1 500 korun a je jedno, jestli je použije na chození do klavíru v ZUŠce, hraní fotbalu za FK Jeseník nebo třeba na přihlášení se do skautu. V tuhle chvíli se dá vybírat ze šestnácti subjektů. Vesměs sporty, ale nechybí Středisko volného času Duha Jeseník ani Základní umělecká škola Jeseník.

Ten projekt je dobrý hned z několika důvodů. Ulevuje rodinám s rozpočtem, dostává více dětí k placeným volnočasovým aktivitám, hrne peníze místním oddílům a spolkům a stává se inspirací pro další obce, že by s něčím podobným mohly přijít taky ;-)

Zajímavé je, že milion z rozpočtu bude tvořit výtěžek z pokut, které vybrala jesenická městská policie. I tohle bez pochyby přispěje k pozitivnímu přijetí veřejností. A možná projekt pomůže naplnit přání starostky Zdeňky Blišťanové, aby si lidé tady žijící ochotněji obstarávali trvalé bydliště v Jeseníku. Má to vliv na příjmy města a je to zároveň podmínkou pro využití dotace na kroužek - platformu Corrency Jeseník.

Kdo jste Jeseníčáci a máte školou povinné děti, rozhodně toho využijte.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.