Komplexní revitalizace Tyršovy ulice

17.03.2020

Na jesenické vlakové nádraží denně dorazí určitě pár set lidí, přičemž nemálo z nich se na nebo z nádraží přesouvá pěšky (do/z centra Jeseníku). K tomu se v okolí nádraží pohybují hosté Piressnitzových lázní, provoz zvyšují také návštěvníci nemocnice a polikliniky, mateřské školy a restaurace Vila Ellis. No, a k tomu v Tyršově ulici samozřejmě bydlí lidé ;-)
Rozpočet, s jakým jde město do totální revitalizace, činí 21,3 milionů korun, z čehož dotace pokryje necelých pět milionů korun. Když máme zmínit výčet toho nejdůležitějšího, co se se současným neutěšeným stavem Tyršovy ulice stane, tak je to nějak takhle: kompletně nový povrch na silnici - asfalt, nové či předlážděné chodníky - žulová nebo mramorová kostka. Ulice je dlouhá 600 metrů a oprava se týká i chodníku (kopečku) od Tyršovky k vlakovému nádraží. Super. U polikliniky UNIMED, před Vilou Ellis a naproti školce přibudou zpomalovací pásy (takže větší bezpečnost), dojde k lepšímu uspořádání podélného parkování aut (zřejmě zvýšení kapacity), konečně se na ulici objeví koše, dokonce lavičky, vznikne i pár zatravněných ostrůvků a nainstalovány budou nové pouliční LED lampy. Jo, od mostu k UNIMEDU bude cesta zobousměrněna, taky pozitiv.
Zkrátka Tyršova ulice je docela frekventovaným přivadečem pěších do centra města, tak ať podle toho vypadá. Jen buďme trpěliví, opravy se potáhnou až někdy do září. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.