Budova Naturfyt BIO oceněna titulem Stavba roku Olomouckého kraje 2020

07.06.2021

Jeseník je místem, kde lidé odjakživa hledají zdraví a inspiraci v přírodě. Když v něm zakladatel firmy Rodan Hojgr jako mladý farmaceut vyrobil v kuchyni takříkajíc na koleně první várku kostivalového gelu nevěděl, jaký plamen tato jiskřička zažehne. Tolik citace z historie společnosti Naturfyt BIO na jejím webu.

A dnes? Naturfyt BIO má od roku 2019 novou výrobní halu, která stála čtvrt miliardy korun a výše investice rozhodně odpovídá kvalitě. Jde o technologiemi našlapanou budovu, kde jsou samozřejmostí věci jako energetická soběstačnost, trvale udržitelné prostředí, voda z vlastního vrtu či totální recyklace.

Tak se stalo, že hala firmy Naturfyt BIO se stala Stavbou Olomouckého kraje v kategorii stavby technologické a pro průmysl a zemědělství. Odborná porota usoudila, že v Jeseníku je fabrika stojící za pozornost, a to nejen výrobním programem, v němž vyčnívá přípravek Enterosgel, ale i prostředním a automatizovaným provozem, v jehož laboratořích vznikají skvělé přírodní kosmetické výrobky či veterinární přípravků.

Gratulujeme celé firmě a fandíme.

Foto (zdroj): Naturfyt BIO, Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies