Podnikavá hlava neklapla, ale na Jesenicku se klubou podnikatelské nápady

03.06.2021

Bude to dlouhodobější práce, umět na Jesenicku produkovat startupy, za nimiž budou stát studenti nebo čerství absolventi.

Pro mladé z Olomouckého kraje byly minulý týden vyhlášeny výsledky soutěže Podnikavá hlava. V ní Univerzita Palackého a Inovační centrum Olomouckého kraje každoročně hledají zajímavé podnikatelské nápady, jež hodlají realizovat studenti.

Mezi 18 přihlášených se zařadily také dva záměry z jesenických luhů a hájů. Na vítězství to sice nedalo, ale jsme pyšní na Terku Koukalovou - aktuálně studentku Univerzity Tomáše Bati, jejíž podnikání by jednou mohlo být o výrobě udržitelné módy z přírodních materiálů, tedy ona jako módní návrhářka hodlá budovat vlastní brand a pod ním šít eco friendly oděvy ze lnu.

Druhým odvážlivcem byl Heřman Dorničák, který tušíme dnes maturuje (Good luck!), ten má chuť proměnit svoji vášeň pro design a grafiku v produkci firemních grafických materiálů typu loga, vizitky, letáky apod. a cílit s tím hlavně na živnostníky a malé firmičky, kteří nejsou dost velcí na to, aby si na to najali třeba profi marketingovou agenturu apod.

Oběma studentům můžeme slíbit, že jako positivJE i jako krajské inovační centrum jim pomůžeme jejich podnikatelské sny zhmotnit.

Je fér říci, že vítězkou Podnikavé hlavy 2021 je Dominika Sokolová s projektem na evidenci stád dobytka Festada.

Jeseníku neboj, i odsud budou startovat rakety mladého podnikání, určitě jo.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.