CS-Cont vábí středoškolské studenty i děcka ze základních škol

01.07.2022

positivJE si dalo s Inovačním centrem Olomouckého kraje (ICOK) za cíl v příštím školním roce více šlápnout do propojování středních škol s podnikatelským sektorem, neboli větším vtažení studentů do firemního světa. Protože mnozí absolventi se prostě o práci v místních firmách ucházejí.

V našem pokusu rozběhnout systematický program stáží bude na co navazovat. Zlatohorský výrobce modulárních kontejnerů CS-Cont, ostatně jeden z adeptů zamýšleného projektu stáží, k sobě na exkurze vodí nejen studenty středních škol, ale i žáky škol základních.

V červnu se do útrob největší firmy okresu vydali třeťáci Střední průmyslové školy Jeseník studující obor strojírenství, aby se na vlastní oči podívali, jak precizně musí být zorganizována výroba, chcete-li v ní smontovat 70 kontejnerů denně. Pozornost mládeže logicky poutala právě velká míra automatizace. Nehledě na to, že skoro na 100 % někdo z nich do CS-Contu možná už za rok nastoupí.

O poznání méně odborná byla návštěva osmáků ze zlatohorské základní školy, pro které je skoro "povinností" místního top zaměstnavatele navštívit :-) Bez podcenění, osmáci už jsou poměrně blízko volbě budoucího povolání, vidět pracovní trh takhle zblízka je pro ně ohromně užitečné. Zase i zde platí, velmi pravděpodobně někteří si práci nebo aspoň brigádu v CS-Contu během života vyzkouší.

Nicméně teď mají firmy na dva měsíce utrum, děcka budou odpočívat po náročném školním roce. No, vlastně mnoho študáků nastoupilo na letní brigády a vybrali si možná u nás na webu (brigády na Jesenicku).

Foto (zdroj): CS-Cont

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.