Jeseník nominoval pět nejinovativnějších firem

25.08.2021

Čím více bude v regionu firem, jejichž produkty za sebou budou mít nějakou sofistikovanou vývojovou fází, tím bude jasnější, že Jesenicko je inovativní a snaží se držet krok se světem. Není to totiž samozřejmost - ten vývoj, a přitom je to nezbytnost kvůli rostoucí náročnosti zákazníků a kvůli rostoucímu tlaku konkurentů, aby tady ty podniky byly i za 10 let.

Pět měst, ve kterých se aktuálně ověřuje využití vysokorychlostního internetu se dohodlo, že uspořádá soutěž NEJ Inovátor 5G. Ta je určena malým a středním inovativním podnikům patřícím k lídrům daných měst, a tak se v Jeseníku, Karlových Varech, Plzni, Bílině a Ústí nad Labem hledaly progresivní společnosti. Ty si to mezi sebou o titul 'NEJ Inovátor 2021' rozdají na podzim, přičemž Jeseník bude reprezentovat pět zástupců.

FENIX GROUP jako přední světový výrobce elektrického vytápění pro domy, kancelářské a průmyslové budovy, jako firma usilující o to být spolutvůrcem energetických konceptů budoucnosti, protože elektřině obrovsky věří.

NATURFYT BIO jako kosmeticko-farmaceutická společnost vynikající vývojem a výrobou prvotřídní přírodní kosmetiky, zdravotnických prostředků, doplňků stravy a veterinárních přípravků, které všechny vznikají v hypermoderním výrobní hale.

PROMSTAL ENGINEERING jako projekční firma specializující se na inženýrské práce v oboru ocelových konstrukcí, které navrhuje pro přední hráče v leteckém a logistickém průmyslu, a to na několika kontinentech.

BIRKI jako malá rodinná firma patřící do světové špičky mezi výrobci holí (lyžařských, běžeckých, turistických, nordic walking...). Díky vlastnímu vývoji, výrobě, designu a sílícímu přímému prodeji dokáže značka Birki být rovnocenným soupeřem na trhu s tímto sportovním náčiním.

KLANER SYSTEMS jako podnik pohybující se na velmi specifickém trhu, protože jeho jediným produktem, byť v několika produktových řadách, je vakuový samopřísavný manipulátor. Ten najdete všude tam, kde se přesouvají plochá břemena s neprodyšnými povrchy, jako jsou plechy, sklo, či plastové tabule anebo broušený kámen.

Blahopřejeme nominovaným a držíme jim pěsti v celorepublikovém klání. positivJE se spolu s Inovačním centrem Olomouckého kraje a Městem Jeseník pokusíme pomoci tomu, aby tady inovativních firem vznikalo více.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.