V Jeseníku odstartovala platfroma Našlápnu.TO

11.06.2021

Tak jo, odšpuntováno, v Jeseníku byla fakticky spuštěna aktivita zvaná Našlápnu.TO, s níž Inovační centrum Olomouckého kraje a positivJE zahajují ofenzivní tažení na počty nových podnikatelů na Jesenicku. Cíl je jasný, pochytat studenty, kteří mají nápady nebo chuť je vymýšlet a pomoci jim je rozjet.

Naklusali jsme včera na eMko před třeťáky, kde jsme jim platformu Našlápnu.TO představili, ale hlavně jsme jim představili dva konkrétní podnikatelské příběhy, za nimiž stojí studenti! Pro inspiraci.

Sestry Eliška a Eva Drtilovy (Eva absolvovala místní hotelovku) přednesly story jejich žitných slámek, které začaly vlastnoručně vyrábět jako šetrnější alternativu k plastovým brčkům. Dodávají je do kaváren, barů, na festivaly... K posluchačům jistojistě doputovalo poučení, že v podnikání věci 100% nejdou tak, jak jste si je původně vysnili, ovšem svoboda z podnikání plynoucí to obvykle bohatě vyváží. Na holkách se dá krásně demonstrovat ten životní cyklus podnikání - mám nápad - strašlivě na něm makám - dlouho čekám na první prachy.

Pak před svoje vrstevníky nastoupili dva čerství maturanti jesenického gymnázia Sam s Heřmanem z nově se rodícího startupu na low-cost grafické služby HESA design, kteří do toho jdou velmi sympaticky po hlavě. Aby taky ne, když jsou studenti a doslova nemají co ztratit. Vyrábějí webovky, návrhy log, plus další grafické materiály, na positivJE se k nim ještě vrátíme.

Ptáte se, proč tolik sázíme na studenty? To je ta největší devíza, když zkoušíte podnikat už během školy, kdy neplatíte hypotéku, neživíte rodinu..., tohle je hlavní plán Našlápnu.TO, rozpodnikat studenty. Ale zajímat se budeme o kohokoli z Jesenicka, kdo bude mít nápad, a bude chtít třeba poradit s jeho překlopením do byznys plánu.

positivJE se těší, až tady budeme psát o dalších konkrétních projektech, jako jsou ZAŽITO nebo HESA.design. Oběma fandíme.

Po prázdninách vlítneme na další školy - gympl, hotelovku s obchodkou i SŠ gastronomie, farmářství a služeb, děcka hledejte díry na trhu, od září společně mákneme na jejich zaplnění.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.