Inovační centrum Olomouckého kraje a positivJE spolu pro Jesenicko

16.04.2020

Soukromý sektor teď schytává pořádné facky. Až budou zažehnuty motory ekonomiky na plné obrátky a podnikatelé Jesenicka se dostanou z nejhoršího, bude to ta správná chvíle vrhnout se ve firmách na inovace.
Platforma positivJE si velmi považuje důvěry, které se jí dostalo od Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK), a sice pomáhat ​realizovat jeho aktivity na Jesenicku. Protože tenhle ICOK dostal od svých zřizovatelů, Olomouckého kraje a Univerzity Palackého, do vínku důležité poslání - podporovat inovace a podnikavost v regionu. Představte si pod tím vše, co může zvednout výkonnost okresu Jeseník, de facto v jakémkoli směru. V prvé řadě jsou to podnikatelé. Inovační centrum chce asistovat při testování nových produktů, zavádění moderních služeb, vylepšování firemních procesů..., pro což ICOK má spolupracující partnery (např. univerzitu a její vědeckotechnický park), na což dovede zajistit odborníky (databáze expertů), a k čemuž má i určitý rozpočet. Pro rozjezd zcela nových podnikatelských záměrů a podporu podnikavosti na Jesenicku poslouží třeba startupové vouchery anebo workshopy, semináře a konference, jež už nyní připravujeme. Počítá se zde také se zřízením inovačního HUBu, takže inkubace nových podnikatelů zajištěna.
Inovační centrum Olomouckého kraje ale má ambici pomáhat s inovacemi i zdejším středním a základním školám a klidně i městům a obcím, když se objeví vhodné příležitosti. Třeba právě školství nyní prokazuje solidní flexibilitu a ukazuje, že si s inovativním přístupem ví rady asi víc, než by od něj většina z nás ještě před měsícem čekala ;-) ICOK to sleduje a rád se zástupci škol najde způsoby pro expanzi moderních přístupů ke vzdělávání. Ostatně také proto, že kvalita absolventů jesenických škol spoluurčuje budoucnost tohoto regionu.
Cítíme, že Inovační centrum Olomouckého kraje má o Jesenicko zájem a positivJE se těší na spolupráci.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.