Největší zaměstnavatel Jesenicka - Česko-slezská výrobní - plánuje investice a růst

20.05.2021

Když ve Zlatých Horách vyráběli 40 kontejnerů denně, vypadalo to jako procesně logisticky nepřekonatelná operace. Nyní je denní produkce 70 kusů a nevypadá to na konečné číslo.

Česko-slezská výrobní, a. s. (ČSV) vším co dělá, potvrzuje status největší firmy okresu a chystá do sebe mohutně investovat. Připravili si tady plán 'VIZE 2025', v němž naleznete mnoho zajímavých cílů. Jedním z nich je současná výstavba dvou nových hal v celkové investici cca 60 mil. korun. Velmi moderním a ekologickým prvkem bude taktéž výstavba "zelené stěny", která pomůže průmyslovému areálu zapadnout do krajiny. Dalším milníkem má být vybudování zcela nového parkoviště pro zaměstnance, kterých už je zde na šest stovek (z toho minimálně 160 z Polska). A jestliže většina investic šla v posledních letech hlavně do strojního vybavení ve výrobě (ročně klidně i 50 mil. Kč), která je pro firmu tohoto typu zásadní, pak se v brzké době dočkají i pracovníci z kanceláří. ČSV naplánovala výstavbu nové administrativní budovy. Ehm, ani to však nezastaví další a další finance pro nákup robotů, linek, laserů, CNC obráběcích center a tak podobně. Možná je nejvyšší čas dětem ukázat, že práce obráběčů, zámečníků a seřizovačů dnes vůbec nemusí být 'těžkou černou prací', ale vcelku pohodovým dozorováním automatů a robotů.

Právě aby byl proces digitalizace firmy a její přechod na ten tolik skloňovaný Průmysl 4.0 co nejúspěšnější, zřídili si ve Zlatých Horách speciální oddělení 'industry engineering', kde se IT vývojáři zabývají tím, co dalšího s technologiemi firma musí udělat, aby držela pozici evropského lídra oboru.

Taky si nejde nevšimnout, že nové vedení koučované CEO Miroslavem Dostálem, MBA má hodně na paměti známou pravdu o tom, že zaměstnanci jsou to nejdůležitější, a právě směrem k nim management upíná pozornost. Ví, že vedle odpovídající odměny za práci jsou to co nejpřívětivější pracovní podmínky (proto ta automatizace), atmosféra uvnitř pracovních teamů (proto ty interní akce) a přirozený respekt vůči každému jednomu kolegovi / každé jedné kolegyni.

Kdo by to tam chtěl vyzkoušet, mrkněte na sekci KARIÉRA webu positivJE, máme tam aktuální nabídku volných pozic v Česko-slezské výrobní a. s., které držíme palce, ať se jí daří naplňovat VIZI 2025.

Foto (zdroj): Česko-slezská výrobní a.s.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies