Představujeme další inovativní firmu Jesenicka - Promstal engineering

26.04.2021

Aby šel region nahoru, musí v něm být co nejvíce firem opírajících svůj byznys o výzkum a vývoj. To je zpravidla to, co dělá podnik konkurenceschopnější a méně zranitelný v době, kdy vašimi trhy může být příslovečný celý svět, kde ale zároveň konkurentem může být kdokoli odkudkoli. Moc rádi takové podnikatele na positivJE představujeme.

Dnes nahlédneme do oboru ocelových konstrukcí, kde je Jesenicko historicky hodně silné, podíváme se do projekční firmy Promstal engineering. Tým stavebních inženýrů je se svými službami aktivní na světových trzích a vůbec není vzácností, že se jejich zakázky rekrutují z těch nejpokročilejších oborů, jakými jsou automotive a letecký průmysl. Ostatně s ním je spjat i loňský úspěch Promstalu v mezinárodní soutěži 'Tekla BIM Awards 2020', kde uspěli s projektem zavazadlového terminálu letiště ve Francii. Jde o to, že na této úrovni probíhá projektování zcela digitálně, pracuje se s 3D modely, celé je to softwarová, nikoli rýsovací práce a je super, že Jeseník je díky Promstalu vtažen do revoluce stavebnictví 4.0. Tím spíš, že zde máme Střední průmyslovou školu, kde má stavebnictví dlouhou tradici.

Že být inovativní je cosi, co má firma ve své DNA, potvrzuje aktuálně realizovaný projekt zabývající se výzkumem a vývojem mobilní diagnostické stanice pro testování leteckých komponentů.

Přejeme si, aby Promstal napodobovaly další soukromé společnosti, inovací není nikdy dost.

Foto (zdroj): Tekla BIM Awards

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.