Kreativní průmysly jako šance pro Jesenicko

20.08.2021

Jako puzzle to do sebe začíná zapadat, lidé mající kompetence, know-how a chuť se živit tvůrčími profesemi, to tady budou mít dobré. Oněmi kreativci se myslí grafici, brašnáři, vývojáři počítačových her, architekti, švadlenky i designéři, tatéři či řezbáři, 3D tiskaři, ale také kováři, kameramani...

Včera jsme byli s Inovačním centrem Olomouckého kraje a Městem Jeseník u kolegů ve Zlíně (Technologické inovační centrum a Univerzita Tomáše Bati), v podnikatelském inkubátoru v Kunovicích a coworku HUB123 v Uherském Hradišti, a na každém kroku je cítit, že ty tzv. kreativní průmysly, jejich podpora a rozvoj, jsou pro regiony typu Jesenicko velkou příležitostí, jak dát zdejším lidem perspektivu, a jak s těmito talenty - často nositeli inovací, dělat Jesenicko lepším.

Da společného banku v září přidáme katalog DESIGN kreativJE, v němž představíme první várku zajímavých kreativců. Těšit se můžete na profily Alternativního truhlářství, Pišliků, Doke aj.

Se super příspěvkem pro ony kulturní a kreativní průmysly (KKP) teď přichází olomoucká Univerzita Palackého a ostravská VŠ báňská, které od nového školního roku otevírají společný studijní program 'průmyslový design'. Jeho absolventi budou nacházet uplatnění ve sférách prototypového, grafického, interiérového či modelového designu, jako samostatný umělec, technik nebo odborník na 3D tisk. To jsou kreativci non plus ultra.

Všichni s dominující pravou hemisférou byste měli být bdělí, od positivJE i Inovačního centra Olomouckého kraje můžete očekávat bezprecedentní podporu, hrozně moc tomu věříme.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.