Olomoucká univerzita má kvalitní výzkum, profitovat z toho může i Jesenicko

12.05.2020

Považujeme Univerzitu Palackého (ÚP) za skvělou instituci, jejíž vliv by v regionu měl být ještě silnější. Ano, už dnes spousta maturantů z Jesenicka nastupuje na některý ze studijních oborů, část z nich se nám dokonce vrací ;-) ale olomoucká VŠ není jenom místo, kde si můžete odpracovat titul.
Akademická půda ÚP funguje i jako výzkumná organizace a podle respektované 'Rady pro výzkum, vývoj a inovace', patří zejména v oblasti přírodních věd a medicínských oborů k těm nejlepším pracovištím v ČR. Tohle vynikající hodnocení si škola drží konstantně a vědeckou činnost je potřeba i do budoucna mít na vysoké úrovni.
Přičtěme k tomu ještě Vědeckotechnický park Univerzity Palackého, jehož aktivitami jsou například zakázkový výzkum pro firmy, vědecké ověřování komerčního uplatnění produktu/služby, podpora startupů, pronájem laboratoří... V tom všem je pro Jesenicko dobrou zprávou, že s jeho napojením na univerzitu a všechny její aktivity, chce pomáhat Inovační centrum Olomouckého kraje mající tenhle úkol ve své náplni. Náš okres potřebuje nastartovat inovační potenciál, rychleji adaptovat moderní technologie, více pracovat s novými trendy, byznysem s vyšší přidanou hodnotou... a vším, co přinese okresu Jeseník atraktivnější pracovní místa, aby tu mladí absolventi olomoucké vysoké školy viděli větší perspektivu, a tudíž se sem vraceli. S tituly, se zkušenostmi, se svými projekty, se svými rodinami. Howk!

Foto (zdroj): Gustavo Fring

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.