Soutěž 'Vodafone AR Challenge' zná 3 finalisty, dva jsou z GymJes

29.06.2021

Sláva, porota studentské soutěže 'Vodafone AR Challenge' vyhlásila tři finalisty, kteří se svými projekty na využití chytrých brýlí Nreal se sítí 5G postupují na srpnovou prezentaci v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Jeseník měl přihlášeno 6 nápadů (1x Hotelová škola V. Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník, 2x Střední průmyslová škola Jeseník a 3x Gymnázium Jeseník).

Před pár minutami jsme se dověděli, že do další fáze postupují dva týmy GymJes, a to projekt Honzy Drochýtka a Jirky Pučoka 'Tradiční procedury očima budoucnosti', kde se řeší zkvalitnění a zpestření lázeňské péče nahoře u Priessnitze. Druhým zástupcem bude projekt 'Virtual Intelligent Assistant', za nímž stojí studenti Andrea Rysnerová a Dominik Pěček. Ten se zabývá péčí o seniory. Moc gratulujeme!

Ostatním jesenickým týmům děkujeme za skvělou práci a připomínáme, že ani pro ně to nekončí. Jejich nápady budou představeny vedení Olomouckého kraje a vedení Města Jeseník, spolu s ním se positivJE pokusí najít partnery, jimž by realizace námětů mohla dávat smysl.

Studenti, jste boží!

Foto (zdroj): Vodafone

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.