Rodinná firma Gastro Mach slaví na trhu už 30 let

28.12.2021

Je to spíše unikát, když soukromník dokáže podnikat v jednom oboru tři dekády. Stačí být malý pamětník, aby si člověk dokázal představit transformaci, jakou si Česká republika od roku '89 prošla a na jaké změny musela reagovat i jesenická rodinná firma Gastro Mach.

Všechno vám to docvakne, když si projdete, jak šel čas s jesenickými gastraři, kteří začínali jako prodejci hrníčků, talířků a skleniček. Podnikatelský talent osvědčil zakladatel firmy Petr Mach několikrát. Prvně třeba když začal tehdejším odběratelům drobného gastro vybavení nabízet i servisní služby. Podruhé, když dal ve firmě prostor i svým dětem. Mj. současným jednatelem Gastro Mach je jeho syn Jan. To on stojí za velkým úspěchem vlastní projekční činnosti, kdy svým zákazníkům z řad hotelů, nemocnic, škol a restaurací rovnou navrhují, jak má výsledná kuchyň vypadat a do té jim logicky dodávají i vybavení. Nejčastěji ze Skandinávie, USA, Německa a Itálie, některé značky v ČR dokonce exkluzivně zastupují.

Výsledkem pracovitosti všech bývalých i současných zaměstnanců firmy (od roku 1991) je dnes z Gastro Mach přední česká firma v oboru, což by Jeseníku šlo doložit například tím, že jsou dvorní servisní společností fast foodového řetězce KFC anebo firmou mající roční tržby kolem sta milionů korun. Pro nás jsou pašáci tlačením inovativního konceptu Bez kuchyně. O něm v budoucnu uslyšíme, protože kuchařů zřejmě bude už jenom nedostatek.

Bezmála 30 zaměstnanců společnosti Gastro Mach už vyhlíží, kam jejich šéf zavelí, že se byznysově půjde a oni to dají, jako už tolikrát ;-) Kdybyste se někdo cítili na obchodníka, projektanta nebo servisního technika, zaktualizujte si profesní životopis a pošlete ho do Gastro Mach, třeba se domluvíte.

Foto (zdroj): Gastro Mach

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.