Jesenický IT meeting #1

08.02.2020

Čtvrtek 6. února 2020 se doufáme zapíše jako den, kdy byl položen základní kámen ke vzniku opravdového IT ekosystému na Jesenicku. Ke spolupráci na jeho stavbě si positivJE vzalo na pomoc inovační centrum Olomouckého kraje OK4Inovace a pozvalo všechny, kteří se dnes na Jesenicku zabývají čímkoli, co s technologiemi souvisí, dokonce zamířilo na IT lidi pocházející z našeho regionu, ale dnes žijící a pracující různě po světě. Osloveno bylo 26, dobře polovina z nich nějak reagovala.
Představte si IT v tom nejširším slova smyslu - automatizace a robotizace ve zdejších fabrikách, moderní vzdělávání díky technologiím, progresivní zdravotnictví pracující s virtuální realitou, umělá inteligence stojící za výzkumem a vývojem v byznysovém sektoru okresu Jeseník, taky služby v cestovním ruchu ovlivněné třeba schopností analyzovat data, prvky smart city i v nejmenších obcích regionu, domácnosti prošpikované internetem věcí... Je to trochu sci-fi, ale trochu blízká budoucnost. Chceme tomu pomoci, protože podle nás v tomhle sektoru může vězet solidní perspektiva pro mladé, kteří se v rodném kraji až tolik nevidí. V IT prostě jsou vyšší platy.
Rodící se IT komunita má ambici pomáhat s výše uvedenými věcmi, na svém prvním setkání řešila jeden konkrétní úkol - pomoci Střední průmyslové škole Jeseník otevřít 1. září studijní obor 'informační technologie' v co nejvyšší kvalitě, pokud jde o obsah výuky a vyučující, jak si za cíl vytyčil ředitel školy.
Na historicky první mítink přijali od positivJE pozvání Tomáš Posker (zakladatel platformy Oscar Senior), Honza Knoz (správce sítě v M.B.A. Finance), Martin Mikulec (programátor a spoluzakladatel Coworking Jeseník) a Petr Velc (student, člen tréninkového centra Microsoftu), za střední školu se zúčastnili ředitel Jiří Viterna, Jana Prokopová a Tomáš Tyl. Řešilo se, jaké odborné předměty má studijní obor obsahovat, diskutovalo se o jménech - kdo by na škole mohl učit, přemýšlelo se o praxi budoucích studentů ve firmách na Jesenicku... byl učiněn první krok pro vznik platformy, která si primárně klade za cíl podpořit rozvoj IT po celém Jesenicku.
Pokud jste člověk od IT a máte chuť se do platformy přidat, ozvěte se na positivje@positivje.cz, rádi vás vtáhneme do děje.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.