Budoucí profese vyzkoušíte v kamionu za eMkem

15.06.2021

My máme bujnou fantazii, a taky se snažíme sledovat trendy. Tušíme tedy, že naše děti budou za pár let vstupovat na zcela jiný pracovní trh. Je maximálně žádoucí, aby na to zdejší školství reagovalo.

Dobrou roli spojky mezi "dneškem a zítřkem" hraje jesenická průmyslovka, která na techniku hodně sází. Prakticky neuběhne týden, kdy by nám ředitel Jiří Viterna nehlásil nějakou novinku. Na příští čtvrtek a pátek do Jeseníku zavítá kamion Tour for the Future, projekt zastřešený ministerstvy průmyslu a školství, za nímž stojí společnost VISC. Vznik projektu kamionu - pojízdné technologické učebny - digitální dílny brázdící Česko, zapadá do politiky proklamovaného hesla: "Czech Republic - Country for the Future.". 3x hurá! V útrobách trucku se žáci a učitelé doví, co jsou ty profese budoucnosti.

Nikdo to neví přesně, odborníci to spíše jen tuší, každopádně jesenickým středoškolákům personál auta vzkazuje, že se to bude týkat elektroniky, elektrotechniky, hydrauliky, pneumatiky a robotiky. To jsou oblasti, jež si budou moci návštěvníci kamionu 'Vezeme praxi do škol' osahat.

V pátek 25. v něm navíc proběhne seminář 'Člověk a technika', který je určen pro kariérové poradce ze základních škol na Jesenicku. Zájemci, hlaste se nám, dodáme podrobnosti.

Jako tohle je ochutnávka budoucnosti, bylo by fajn se na virtuální realitu, 3D technologie a věci kolem Průmyslu 4.0 přijít podívat, ať co nejvíce lidí tuší, co přijde.

Díky SPŠ Jeseník, že nám otevíráš dveře do budoucnosti.

Foto (zdroj): VISC s.r.o. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.