Katalog designu - Kreativní Jeseník vydáme už brzy

28.05.2021

V úterý jsme se zúčastnili křtu druhého dílu kreativního katalogu hanácké metropole Olomouc, na který nás pozvala vydávající Univerzita Palackého (UPOL), ale smysl naší účasti byl o něco významnější než pouhý přípitek.

Pro positivJE to bude jedna z klíčových aktivit roku, vydání úplně prvního katalogu mapujícího kulturní a kreativní průmysly na Jesenicku, do kterého nás k naší veliké radosti uvrtala právě univerzita, konkrétně spřízněná duše Petr Bilík.

Určitě během léta bude vytištěna publikace 'DESIGN - Kreativní Jeseník, Šumperk', do které jsme vybrali 11 skvělých lidí či firem, které považujeme za jakési best of best kreativity okresu Jeseník. Na nich a s nimi hodláme vystavět mnohem širší seznam subjektů, jejichž "obživa" spočívá v tvorbě čehokoli ručního, uměleckého, designového, kulturního, řemeslného, tvůrčího nebo... atp. Mnohé chytré hlavy tvrdí, a nám to dává smysl, že úroveň a kvalita kulturních a kreativních odvětví ve velké míře ovlivňuje úroveň a kvalitu toho kterého místa. Tyhle často i jen malé byznysy ve skutečnosti generují zajímavé obraty a co je důležité - zpravidla jejich spuštění nevyžaduje velkých investic. A kromě toho se profesní kreativita těch lidí velmi často propisuje také do jejich dalšího angažování se v regionu. Čím více úspěšných kreativců, tím inspirativnější prostředí, tím atraktivnější místo pro život. Jeseník potřebuje kulturní a kreativní průmysl.

Moc rádi vám 11 vyvolených představíme, ale dovolte nám ještě chvilku napětí.

Radujeme se z toho, že zdejší kreativci dostanou důstojnou prezentaci svojí úžasné práce.

Foto (zdroj): Univerzita Palackého

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.