Zkoušíme k podnikání přitáhnout studenty jesenických středních škol

31.03.2021

Demografický vývoj není dobrý, absolventi středních škol Jesenicko opouští až příliš ochotně, za častý důvod uvádí nemožnost najít adekvátní profesní uplatnění a/nebo finanční ohodnocení nesplňující jejich očekávání. Necháváme stranou, kde je ten zakopaný pes, pracujeme s faktem, že se to děje.

Domníváme se, že k určitému zlepšení stavu, tedy k udržení většího množství mladých lidí v rodném kraji, přispěje perspektiva, když jim ji tady nabídneme-vytvoříme. S Inovačním centrem Olomouckého kraje zkoušíme pomoci tak, že studenty a čerstvé absolventy povedeme k podnikavosti, a že jim pomůžeme rozvinout jejich nápady, třeba je opřipomínkujeme, ale hlavně je s nimi vyladíme tak, aby se zvýšila šance na úspěch.

Pro tyhle účely už si positivJE formuje na dvě desítky studentů ze všech čtyřech jesenických středních škol. Přemýšlíme s nimi, diskutujeme, necháváme si komentovat plány a nápady..., zkoušíme mladé generaci porozumět.

Vzali jsme si do hlavy, že do květnové soutěže začínajících podnikatelů 'Podnikavá hlava' "za každou cenu" dostaneme někoho odsud. Pořádající Vědeckotechnický park Univerzity Palackého a krajské inovační centrum coby hlavní partner, nabízí vítěznému nápadu 50 tisíc korun, ale jde i o zkušenosti a kontakty, které získá každý soutěžící.

Učitelé, rodiče, kámoši a kámošky, jestli ve svém okolí máte studenta s nápadem, který by mohlo jít zpeněžit, propojte nás, pomůžeme mu/jí s podáním přihlášky (do 10.5.2021). Více informací o soutěži na webu.

Když budou mladí zkoušet podnikat, stanou se základním kamenem nového podnikatelského ekosystému, který v Jeseníku intenzívně potřebujeme.

Foto (zdroj): Podnikavá hlava

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies