Jak jesenické BIRKI posunul expert platformy PLATINN

16.03.2021

Už jsme na positivJE zmiňovali, že zde pro Jesenicko zastupujeme Inovační centrum Olomouckého kraje. Jeho rolí je podpora podnikatelů, děje se tak třeba prostřednictvím sítě byznysových expertů sdružených do platformy PLATINN.

První, kdo si takového experta zdarma vyzkoušel, byla rodinná firma BIRKI. Společnost vedená zakladatelem Markem Schrommem v Jeseníku vyrábí hole sjezdařské, běžecké, trekingové a hole na nordic walking. Za dobu své existence (založena r. 1995) má dobře nastaven prodejní kanál směrem k velkoobchodu, tj. k řetězcům se sportovním zbožím. To je zásadní, nicméně u Schrommů cítili, a loňský lockdown to jenom potvrdil, že je potřeba zapracovat na budování své značky a posílit tak přímý prodej samotným uživatelům holí. Každý marketingový odborník vám potvrdí, že to jsou dva světy - prodej velkoodběratelům po paletách a prodej jednotlivcům přes e-shop, a věděli to i v BIRKI.

Nabídka na odborníka ze sítě PLATINN tak přišla z inovačního centra v pravou chvíli. Kdo by nechtěl k ruce dostat člověka (na 40 hodin zdarma), který je na danou věc větší kapacita než vy a jde mu o jediné - pomoci vám.

V tu chvíli se o slovo přihlásila Helena Schrommová mladší, ta sjezdařka, co se zapojuje do chodu firmy a řeší právě ten marketing. To ona byla po dobu asi tří měsíců v úzkém kontaktu s expertem Robertem Jančou, jehož si v PLATINNu vybrala, a pak s ním dost intenzívně řešila budoucí strategii BIRKI v oblasti e.commerze (B2C), tedy ten přímý prodej produktů BIRKI přes e-shop.

Program spolupráce skončil na konci února a Helena stále pracuje na úkolech od experta, nicméně už teď hlásí, jak moc užitečné období to bylo, jak cenné rady, a taky zpětnou vazbu jim člověk stojící mimo jejich byznys dokázal dát.

V BIRKI se těší, až se svět vrátí do normálu a oni budou moci na plno rozvinout to, co s markeťákem Jančou vymysleli. Bude to o e-shopu, sociálních sítích, influencerech... a o sdílení emocí s aktivními lidmi - typickými zákazníky BIRKI.

Na positivJE z toho máme radost, radost mají u Schrommů a ve středu 17. března se Helena a Marek podělí o svoji dobrou zkušenost s programem PLATINN s ostatními jesenickými podnikateli, které by to mohlo zajímat. Vybízíme zástupce malých a středních podniků, ozvěte se nám na positivje@positivje.cz, pošleme vám link na neformální online besedu s BIRKI).

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.