Woox si prošel nachytřovačkou experta na marketing

26.08.2021

Pomáháme na Jesenicku etablovat Inovační centrum Olomouckého kraje a jde to dobře, když máme k ruce nástroje na míru šité zdejším podnikatelům. Je to například platforma Platinn, co sdružuje opravdové odborníky z byznysu, kteří pomáhají malým a středním firmám řešit jejich podnikatelské výzvy.

Jednu takovou výzvu v oblasti marketingu, s níž chtějí pomoci, si vytkli v týmu Woox Syndicate, co budují stejnojmennou značku woox. Společně svoji firmu provedli covidovým obdobím, teď ji chtějí pořádně nakopnout. A protože si ve wooxu nehrají na Pány Bohy, neměli problém si přiznat, že by se jim pohled experta zvenčí mohl hodit.

Jednodušší to bylo v tom, že měli ihned jasno, koho chtějí na koučink přizvat. Stejně jako v případě Birki (prošli Platinnem na přelomu roku 2020-21), padla volba na Roberta Janču, který na trhu platí za marketingového mága.

Hned první společné setkání bylo jiskřivě podnětné, když Robert naoko vážně nahodil, jestli woox někdy neuvažoval o změně jména? Patrně ne, každopádně to bylo naposledy, kdy o tom šla řeč. A tak woox zůstává wooxem :-)

Lidé v jesenické firmě na módu jsou chytří, Roberta si přizvali více jako konzultanta, který jim dá na jejich plány fundovaný pohled zvenčí. Kdo je inspiruje, aby o věcech zkoušeli přemýšlet jinak, kdo je přinutí dát těm věcem 120 %, i když oni sami se potřebují věnovat tisícům jiných úkolů, kdo je ujistí, že nastoupená cesta je správná.

Hlavní motivací expertů Platinn je zvýšit firmě tržby nebo snížit náklady, umět tohle změřit je důležité. V případě spolupráce Roberta Janča s wooxem to sice nevyjádříme penězi teď hned, určitě ale management wooxu ušetří čas a peníze, protože díky lepší marketingové strategii bude na cestě růstu dělat méně chyb a bude efektivnější.

I nadále bude jesenická módní značka stavět na svém unikátním prodejním modelu, v němž vynechává roli distributorů a ušetřenou provizi rozdává samotným zákazníkům, které má firma v každé chvíli na prvním místě.

Říkáme bravo a házíme pohledem na další malé a střední firmy okresu Jeseník, zdalipak nemají zájem o odborníky, jejich seznam máte tady, napište na positivJE@positivJE.cz, rádi vás propojíme.

Foto (zdroj): Woox Syndicate

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.