Velobel ve Zlatých Horách investuje do modernizace

13.04.2021

Když voláme po transformaci zdejšího hospodářství, máme na mysli vedle zbrusu nových sektorů taky proměnu tradičních oborů, jejich posun k inovacím, výzkumu a tak. Majitelé a managementy firem to samozřejmě ví, my jim fandíme.

Pak vám rádi referujeme o konkrétních skutcích, jež na poli automatizací, digitalizací a ekologizacích provozů činí malé i velké firmy z Jeseníku, Javorníku, Bělé, České Vsi, Zlatých Hor, Lipové, Mikulovic, Písečné... odkudkoli.

Řeknete si, co jde velice modernizovat u výrobce cyklistických komponentů, ale věřte, že jde. VELOBEL, co ve Zlatých Horách vyrábí řídítka, představce, sedlovky, zvonky, blatníky a nosiče, je aktuálně zapojen ve dvou takových investicích. Tou první jsou energetické úspory. To obvykle znamená výměnu osvětlení, izolaci oken či prosklených otvorů a výměnu elektrických zdrojů. Akce si vyžádala lehce přes 2 miliony korun.

Tou druhou, řešící prohloubení digitalizace firmy, je projekt na automatizaci provozu. Holt, jak je v tom sériová výroba, je zvyšování efektivity dost zásadní věcí. VELOBEL investuje přes 3,6 mil. Kč (další skoro 2 mil. přidává EU), za to se řeší vybavení pro automatické robotické pracoviště na výrobu řídítek a taky podnikový informační systém.

Nemáme to z první ruky, ale tlak na inovace obvykle přichází ze strany odběratelů, VELOBEL vyrábí pro Shimano, Superior, Rock Machine, Kellys, zábřežský Master Bike a další, jména dost významná na to, abyste se snažili.

Samozřejmě všechny tyhle posuny směrem k moderním technologiím vyžadují kvalifikovaný personál, tak si to lidi hlídejte, ať držíte krok ;-) 

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies