Kladou studenti jesenického gymnázia základy nové ekonomiky regionu?

02.06.2021

Líbí - nelibí, je to jedno, stejně to nejde zastavit, jde jenom dělat něco s tím, aby se nás to taky týkalo. Bavíme se o technologické revoluci (no dobrá - evoluci), která se světem šíří a postupně nahrazuje (skoro) všechno to ruční a analogové a nasazuje místo toho (polo)automaty, techniku a počítače, aby výsledné produkty byly přesnější, levnější, kvalitnější, úspornější, ekologičtější... i nablýskanější. Slova v závorkách jsou pro ty, kteří to vidí jinak ;-)

Zkrátka svět - tohle skvělé Jesenicko nevyjímaje, potřebuje, a hlavně bude potřebovat spousty a spousty lidí, kteří tu (r)evoluci budou řídit, protože budou těm technologiím rozumět. Jsme si jisti, že jim bude rozumět i pár studentů Gymnázia Jeseník, co jsou absolventy Studentského trenérského centra Microsoft, které v Česku už několik let provádí talentované žáky a studenty nabušeným dvouletým programem. V jeho rámci se účastníci nejen seznámí s technologickými produkty od Billa Gatese, hlavně se dostanou do úzkého kontaktu s lidmi z téhle světové softwarové společnosti, díky čemuž získají unikátní zkušenosti a kontakty, a k tomu i nějaké certifikáty. To vše pak bude v jejich kariérách základním stavebním kamenem a na nás je, aby žáci zdejšího gymnázia chtěli ty kariéry spojovat s Jesenickem, protože...

Protože GymJes dostal od roku 2017 do tohoto programu už 7 studentů, což z něj dělá nejúspěšnější školu Olomouckého kraje a nemusíme vám barvitě líčit, jak velký zájem školáků napříč Českem o program je, že ne? Mezi absolventy jsou Pavel Ostrý (aktuálně student VUT Brno, obor kybernetická bezpečnost), Matěj Dostál (Univerzita Palackého, obor informatika), Petr Velc (aktuálně na studijním pobytu v Německu, od září zpět v oktávě na GymJes), a pak 4 studenti stále program navštěvující - Markéta Horáková, Anna Bicanová, Jan Drochýtek a Alex Vaculík.

Navíc, učitel gymplu Roman Chasák se může pyšnit titulem Microsoft Innovative Educator Expert, což je ocenění toho, jak moc dokáže ve výuce využívat moderní technologie a jak inspirativní pro své žáky i kolegy kantory je.

Podle nás je skvělá zpráva, kolik zajímavého se tady v oblasti IT děje.

Foto (zdroj): Gymnázium Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.