Jesenický byznys stojí před digitální transformací, chceme mu s tím pomoci

08.06.2022

Lehký průmysl je páteří jesenické ekonomiky, v součtu dává práci suverénně největšímu množství lidí. Železo, plechy, ocel v různých formátech, tvarech a tloušťkách jsou nejfrekventovanějším materiálem. Od průmyslové revoluce a privatizace stojí naše hospodářství před další nevyhnutelnou transformací. Tedy pokud tu ty firmy chtějí být i za 10 let.

Ti nejlepší už do toho šlapou (namátkou CS-Cont, Plastkon, Řetězárna, Fenix...), před většinou malých a středních podniků majících na Jesenicku sídlo nebo provozovnu vyvstala výzva - zvládnout digitální transformaci. S energetickou krizí, covidem, válkou na Ukrajině a spol. to téma jen nabralo na důležitosti.

Ve spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje (ICOK) a společností Fenix s.r.o. chceme 21. června pozvat alespoň část kapitánů lokálního průmyslu na neformální setkání, kde půjde řeč právě o oné technicko-technologické ofenzivě, jíž si musí projít ten, kdo hodlá podnikat ve 21. století inovativně.

Dělá to Fenix a my na prohlídku jeho automatizace výroby zveme ty, co už se tím tzv. průmyslem 4.0 zabývají, ale hlavně ty, kteří nad tím stále váhají. Vidět zákulisí firmy, která do robotů vrazila desítky milionů korun - bude inspirativní. Moci se potkat a bavit s kolegy řešícími obdobné problémy - bude praktické. Nahlas o tom přemýšlet a chystat nákup strojů - bude pragmatické.

Hlavně zaměstnance chceme uklidnit - robotizace primárně nahrazuje těžkou či monotónní práci, i firmy s nejvyšší mírou automatizace lidi stále nabírají.

Chystaný DIGI Workshop propojí podnikatele a pokusí se jim k oné transformaci malinko umést cestičku. Mimochodem evropských peněz se na to v Bruselu chystá hodně, s positivJE jsme připraveni zakladatele firem a jejich managementy nasměrovat na odborníky přes dotační peníze, stačí se nám ozvat.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.