Jesenická průmyslovka spolupracuje s největším zaměstnavatelem, zlatohorským CS-CONTem

21.03.2022

Zlatohorský výrobce kontejnerů CS-CONT má oddělení 'industrial engineering', kde pracují na transformaci společnosti na ten tolik skloňovaný průmysl 4.0. To z firmy dělá atraktivnějšího zaměstnavatele, protože ubývá stereotypní práce, ale zvyšuje to nároky na technologické dovednosti pracovníků. A jak jinak si zajistit přísun správně vybavených zaměstnanců, než že se zapojíte do jejich vzdělávání.

Vedení zlatohorského podniku spolupracuje se Střední průmyslovou školou Jeseník a společně vymýšlejí, jak studentům zlepšit školní podmínky a jak jim budoucí profese ve strojírenství prodat, aby v nich viděli perspektivu. Nejčerstvěji CS-CONT zainvestoval do budoucích elektrikářů, kterým do moderních školních dílen daroval elektromateriál, jako jsou rozvaděče, ohřívače vody, ventilátory, osvětlení, jističe, kabely, vypínače a zásuvky, aby mladí měli prostor na sobě pracovat a připravovat se na profesní život, třeba v barvách největší firmy okresu Jeseník.

Další formou spolupráce jsou praxe a letní brigády, jež studenti SPŠ Jeseník mohou absolvovat přímo v provozu ve Zlatých Horách.

Nezbývá než oběma stranám popřát úspěch, úzkou vazbu jesenických zaměstnavatelů na vzdělávání považujeme za důležitou.

Foto (zdroj): CS-CONT

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.