V Jeseníku otevírá kancelář platformy ‘našlápnu.to‘, bude podporovat podnikavé studenty a začínající podnikatele

06.05.2021

Inovační centrum Olomouckého kraje to s podporou začínajících podnikatelů na Jesenicku myslí vážně, nově je to spuštění tematického webu naslapnu.to, které má navodit entuziasmus, s jakým se do podnikání vrháte, když máte nápad a tah na branku.

Ale web je pouhý začátek, chystá se mnoho aktivit v podobě různých přednášek, workshopů, mentoringu, inspirace a digitálního obsahu na webu a sociálních sítích NašlápnuTO, jež by měly jesenické SŠ a VŠ studenty přesvědčit, že začít si vydělávat vlastním nápadem není při studiu nic nemožného. Na poli podpory podnikavosti mladých lidí máme veliký dluh, doposud naše děti vedeme spíše k tomu, aby byli zaměstnanci.

Ve čtvrtek 10.6. s krajským inovačním centrem připravujeme úvodní prezentaci platformy na jesenických středních školách, teenageři jsou naší hlavní cílovkou. Od září se pak rozběhne jakási "podnikatelská akademie", na níž mlaďochy formou workshopů provedeme celým procesem od nápadu, přes jeho ověření, až po exekuci produktu/služby, a to včetně třeba účetnictví, marketingu, péče o zákazníky a tak. Počítáme, že do toho v roli mentorů zapojíme i některé místní podnikatele. Tenhle projekt by Jesenicku měl dát pár nových podnikatelů. Děcka, hlaste se.

Jsme pyšní, že jesenické kontaktní místo pro NašlápnuTO, stejně jako pro Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK), bude provozovat positivJE (kancelář v Centru společných aktivit Jeseník).

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.