Pět jesenických firem na vyhlášení NEJ Inovátor

04.04.2022

Ve středu 30. března byly na Ministerstvu průmyslu a obchodu vyhlášeny výsledky soutěže NEJ Inovátor 5G, ve které mělo město Jeseník symbolicky 5 zástupců. Hledání na vývoj zaměřených malých a středních firem bylo součástí projektu '5G pro 5 měst' (Jeseník, Plzeň, Karlovy Vary, Bílina, Ústí nad Labem). Pojďme si připomenout, kdo Jesenicko na finálovém večeru zastupoval.

Tím prvním byl samozřejmě Fenix. O něm můžeme klidně mluvit jako o jednom ze světových lídrů ve výrobě elektrického vytápění, který se ale snaží být také u zrodu nových energetických konceptů budoucnosti. A daří se mu to.

Kosmeticko-farmaceutická společnost Naturfyt Bio se zabývá vývojem a výrobou přírodní kosmetiky, zdravotnických prostředků, doplňků stravy a veterinárních přípravků. To vše se děje v super moderní fabrice v zóně Za Podjezdem.

Třetím nominantem byl Promstal Engineering - projekční firma specializující se na inženýrské práce v oboru ocelových konstrukcí, které jsou následně realizovány doslova po celém světě.

Číslo čtyři - rodinná firma Birki patří do světové špičky mezi výrobci holí. Díky vlastnímu vývoji, výrobě a designu se řadí k podnikatelským klenotům Jeseníku.

Našim nejmenším zástupcem v soutěži byla firma Klaner Systems, což je podnik pohybující se na specifickém trhu vakuových samopřísavných manipulátorů.

Ani jedna z jesenických firem sice nepronikla mezi trojici vítězů, i tak si z Prahy všechny odnesly certifikát o absolvovaném inovačním auditu jako důkaz, že byly v českém finále naprosto zaslouženě. Vítězem se stala plzeňská firma COMTES FHT a.s., na druhém místě skončil Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s. a třetí příčku obsadila firma XR Insitute s.r.o.

Vítězům blahopřejeme, jesenickým inovátorům přejeme co nejhladší průchod aktuálně složitým ekonomickým obdobím.

Foto (zdroj): NEJ Inovátor 5G

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.