positivJE FESTIVAL je minulostí, pojďme s Jesenickem hýbat

27.11.2020

Tyjo, byla to včera jízda. Trochu fofry a starosti s dodržením časového harmonogramu, dva kolapsy živého přenosu, ale konečný výsledek snad dobrý. I když, to hodnocení je hlavně na vás.
Konference jsou o to těžší, čím těžší témata a zajímavější lidi vám o něm ve studiu mluví. Nás velmi potěšila paní Bízková, že za FESTIVALEM do Jeseníku přijela, její erudice na téma smart city byla zřejmá, a že ji dobře sekundovali ředitelé Patrik Pavlíček (Technické služby), Robert Černý (VAK Jesenicka). Své si k chytrému Jeseníku řekl jeho místostarosta Tomáš Vlazlo.
K naší radosti byli mezi registrovanými diváky hojně zastoupeni učitelé a pracovníci ve vzdělávání na Jesenicku doufáme, že si odnesli zajímavé podněty. Však Bob Kartous podle nás trefně glosoval stav českého školství. A Dominik Liberda s Jiřím Viternou jasně ukázali, jak dobře svým školám rozumí. Lukáš Moravek tradičně zaujal svým kultivovaným, a přitom tak výstižným vyjadřováním. Baví nás ho poslouchat.
Pocitově pro nás byl největší oříšek panel věnující se inovacím v byznysu, kde proti sobě stály zdánlivě různé zájmy. Pro nás silným signálem byla slova pana Ťulpíka, zástupce toho řekněme tradičního strojního průmyslu, který nás přesvědčil o tom, že zdejší velcí průmysloví zaměstnavatelé mají automatizaci a robotizaci pod kontrolou. A že se v hlavách zbylých panelistů Delany Mikolášové, Martina Koláře a Tomáše Dostála honily vize o progresivnějších technologických oborech, mohlo být každému divákovi jasné.
Atraktivní, ale tematicky mnohem lehčí, byl podvečerní blok čtyřech přednášek úspěšných rodáků z Jesenicka, to v případě Adama Pobořila, Veroniky Ambrozyové a kluků Kuby a Emila Vodákových, úspěšně asimilovaným Pražákem je Martin Kolář. Reklama na Jesenicko to byla!
My jsme si to užili, bavila nás ta jiskřivá atmosféra (trochu chyběli diváci v sále), v níž se ve všech pádech skloňuje budoucnost Jesenicka a moc nás zajímá váš názor na positivJE FESTIVAL 2020. Napíšete do komentářů? ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.