eMko začalo s výukou s micro:bity

25.02.2020

Inovační centrum Olomouckého kraje 'OK4Inovace' začíná na Jesenicku naplňovat jedno ze svých poslání - podporovat v regionu inovace ve vzdělávání. Pro Střední průmyslovou školu (eMko), která připravuje otevření studijního oboru informační technologie, zajistilo 20 kapesních počítačů micro:bit.
Micro:bit je malý mikropočítač vhodný pro výuku informatiky a základů programování jednoduchou formou. Zaujmout může zvídavé školáky, úplné začátečníky, ale i už zkušenější fanoušky IT, kteří se mohou stát profesionálními programátory či zamířit do některého z technologických oborů.
Škola micro:bity ihned nasadila do výuky vlastních studentů, ale počítá i se zapojením dětí ze základních škol, které na eMko jezdí na praktické kroužky. Vedle stavebnice Merkur a dalších polytechnických pomůcek budou micro:bity dalším nástrojem, jak zdejší děti a mládež přitáhnout k technickým oborům.
Chtělo by se říci, že jde o další element, jenž poslouží nově se formující IT komunitě na Jesenicku, od níž si třeba positivJE dosti slibuje. Za micro:bity to má na průmyslovce na povel Kuba Senci, tak mu držíme palce.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.