Jesenicko má novou krajskou vládu a hejtmana

28.10.2020

Věřte nám, že v Olomouci sídlí pár institucí, jež toho mohou pro okres Jeseník nemálo vykonat. Bezesporu tou nejzásadnější je samotný Krajský úřad. Do jeho vedení jsme na začátku října navolili 55 nových krajských zastupitelů, od osmi z nich očekáváme práci ve prospěch našeho regionu. Sieglinde Mimrová, Jana Konvičková, Tomáš Vlazlo, Roman Šťastný, Martin Morong, Zdeňka Blišťanová, Josef Ťulpík a Petr Procházka, na ně spoléháme.
Podpisem koaliční smlouvy v pondělí 26. října vyvrcholily tradiční povolební tanečky politických subjektů, které se do krajského parlamentu dostaly. Výsledkem vyjednávání mezi vítězným ANO, Piráty se STAN, Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj a ODS je, že do opozičních lavic míří právě ANO s dosluhujícím hejtmanem Ladislavem Oklešťkem. Sluší se mu poděkovat za to, co pro Jesenicko vykonal a naše pozornost se už už upírá na nového pana hejtmana Josefa Suchánka ;-) Je tam za Piráty se STAN, tak to by Kraj mohl sehrát větší roli při digitalizaci obcí a měst a při podpoře inovací všeho, čeho je Kraj zřizovatelem, třeba středních škol.
Nová krajská rada začala líbivě, ve snaze pošetřit rozpočet v těžké covidové době osekala počet náměstků ze sedmi na čtyři, to se líbí, což? Jinak křesla jsou rozdělena takto: Piráti + STAN 4 křesla, Spojenci 4 křesla, ODS 3. Tak politikům podržíme palce, ať jim to v koalici ladí.
Jo, my za krajské partnery pro Jesenicko považujeme ještě taky Univerzitu Palackého a Inovační centrum Olomouckého kraje.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.