Platforma podporující podnikavost studentů 
na Jesenicku!

JIŽ PROBĚHLO

Našlápnu MARKETING | 24.8.2022 | 16.00 - 18.00 | CoworkJes
NAUČ SE PRODAT SVŮJ PRODUKT
Filip DONÉE | zakladatel | Yeahrba

Lukáš NĚMČÍK | marketingový manažer | Skupina COOP

V létě se v Jeseníku potkají dva exJeseníčáci, kteří mají bohaté zkušenosti s marketingem a my toho chceme využít směrem k podnikavým studentům a začínajícím podnikatelkám a podnikatelům.
Zveme je na společné neformální setkání, které bude trochu beseda, trochu workshop, trochu přednáška..., ale hlavně inspirace! Sraz v coworku v pasáži Slovan (3. patro)
Filip Donée buduje vlastní značku čajů Yehrba
a prochází si úplně vším od vývoje produktu, přes postavení e-shopu, až po budování značky a prodej výrobků. Ve své přednášce nabídne unikátní pohled na radosti i strasti související s marketingem nové značky.
Lukáš Němčík je ostřílený marketingový manager, který má na starosti vedení komunikační strategie, digitálního marketingu i PR v rámci Skupiny COOP. A co se dozvíte na jeho přednášce? Třeba jak se i s malou, lokální značkou dostat na pulty obchodních řetězců. 

Registruj se zde:


PODNIKATELSKÉ WORKSHOPY
PRO STUDENTY A PODNIKAVCE

1) Našlápnu NÁPAD | 25.1.2022 | 16.00 - 18.00 | CSA Jeseník
Máš chuť a ambici jednou podnikat? Ukážeme ti, jak ze své hlavy dostat nápad a naučíme tě si ověřit jeho životaschopnost. Jestli neznáš metodu Lean Canvas nevadí, seznámí tě s ní markeťačka Inovačního centra Olomouckého kraje Lucka Krystková.
Exkluzivně pro tenhle workshop nám přijde svůj podnikatelský příběh dřevěných hraček Pišlik představit Václav Kvapil. A jesenický podnikatel s americkou zkušeností Martin Šejda poví, co on by na tvém místě při ladění podnikatelského plánu hlavně řešil.

2) Našlápnu PRODUKT | 15.2.2022 | 16.00 - 18.00 | CSA Jeseník
Kyle Bairnsfather | zakladatel | Bairnsfather Family Distillery Ltd.
Tomáš Posker | zakladatel | Oscar Senior
I druhé neformální setkání podnikavých studentů a podnikavců proběhne v hudebním sále Centra společných aktivit (knihovna) v Jeseníku v úterý 15. února od 16 hodin.
Budeme se bavit o tom, jak pochopit svůj produkt (výrobek, službu), jak pracovat s jeho životním cyklem apod.
Kyle Bairnsfather se k výrobě alkoholu dostal poněkud náhodně, zato Tomáš Posker na dráze podnikatele cílevědomě pracoval už na škole. Oba hosté ti prozradí, jak oni o svém produktu přemýšleli na startu podnikání, nakolik se jejich původní záměr vyvinul a změnil, pokusí se tě inspirovat na cestě za tvým budoucím podnikatelským úspěchem, abys vyrobil co nejméně chyb a co nejdříve sbíral sladké plody pramenící ze svobody podnikání. 
Vstup zdarma! (registrace níže nutná) 


3) Našlápnu MARKETING | 15.3.2022 | 16.00 - 18.00 | CSA Jeseník
Marek HÁJEK | Yesmark - marketingová agentura
Lukáš MORÁVEK | PPC consulting

Jak na webové stránky, přijde s účastníky workshopu probrat majitel jesenické marketingové agentury Yesmark Marek Hájek. Pod jeho dohledem si ke svým nápadům vytvoříte základní ideu a strukturu webovek, protože to je v digitálu základ.
Na to naváže odborník na online reklamu Lukáš Morávek. Ten vás pro změnu zasvětí do tajů nejen placené reklamy, protože na internetu prostě musíte být vidět. 

4) Našlápnu FINANCE | 19.4.2022 | 16.00 - 18.00 | CSA Jeseník
Ondřej Kameník | zakladatel | OGResearch
Kateřina Malysová | zakladatelka | MK - účetnictví
Spočítat si, kolik vydělávám, je jedna z klíčových věcí. O samotných základech podnikatelského účetnictví (od faktury po daňové přiznání) bude mluvit Katka Malysová. Jeseníčačka v Brně provozující účetní kancelář.
Podnikatelskou nástavbu pak odprezentuje Ondra Kameník, borec co radil centrálním bankám po celém světě. Od něj to bude zamyšlení se nad tím, jakou je vlastně  podnikání investicí, s jakou marží do toho má smysl jít. Určitě se dotkne spousty věcí kolem výnosů a nákladů, plánování rozpočtů a podobných legrací ke zodpovědnému podnikání neodmyslitelně patřících.
Vstup zdarma! (registrace níže nutná)


5) Našlápnu TRH | 17.5.2022 | 16.00 - 18.00 | CSA Jeseník
Mirek Ambrozy | zakladatel | Wristbanditos (ID pásky)
Marcel Šos | zakladatel | Jesenická čokoláda
Když máš produkt, je nejvyšší čas začít hledat zákazníky. Nové zákazníky, o které je potřeba pečovat. A když už máš pocit, že u tebe nakupují všichni, je dobré se podívat pořádně na trh. Pravděpodobně je větší než se ti původně zdálo.
Jesenická čokoláda otevřela pobočku v Olomouci, Wristbanditos jsou v Polsku... oba podnikatelé se s vámi podělí o svoje zkušenosti.


KONTAKT JESENÍK

NašlápnuTO

Kamil KAVKA
regionální kontaktní osoba

M:  +420 737 941 163
E:   jesenik@naslapnu.to
W:  
www.naslapnu.to

AKTUALITY

25.8.2022 Jak na marketing, radili Filip Donée (Yeahrba!) a Lukáš Němčík (COOP) - Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK) se s koncem prázdnin vrací ke svojí vzdělávací úloze. Jeho platforma NašlápnuTO ve středu 24. srpna uspořádala další setkání pro podnikavé studenty, aby jim nasdílela zkušenosti s marketingem, coby komponentou moderního podnikání. (více)

12.7.2022 Dvě letní akvizice jesenické průmyslovky - Hana Doláková a 3D učebna - V těchto dnech na eMku budují specializovanou učebnu na 3D tisk a 3D skenování. Za milion a osm set tisíc korun... a učit tam bude špička na 3D tisk... (více)

1.7.2022 CS-Cont vábí středoškolské studenty i děcka ze základních škol - Zlatohorský výrobce modulárních kontejnerů CS-Cont se prezentuje jako zajímavý zaměstnavatel, jednou z aktivit jsou exkurze žáků a studentů zdejších škol... (více)

26.6.2022 Student Čeněk Kristián Tota vyhrál barmanskou soutěž - Střední škola gastronomie, farmářství a služeb má dvě mladé tváře, které školu reprezentovaly na juniorské barmanské soutěži...(více)

26.5.2022 Jeseničtí podnikatelé jesenickým studentům - Na premiérovém podnikatelském workshopu positivJE a Inovačního centra Olomouckého kraje vystoupili tři hosté se třemi tématy: Jakub Zetek z M.B.A. Finance - umělá inteligence ve firmě, Mirek Ambrozy z Wristbanditos - odvažný sales a Lubomír Zimovčák z České spořitelny - moderní HR. Na podzim chystáme další akce... (více)

13.5.2022 Marcel Šos a Mirek Ambrozy budou učit budoucí podnikatelky a podnikatele Jesenicka - Jestli máme transformovat zdejší ekonomiku do digitální éry, nutně k tomu potřebujeme moderně smýšlející podnikatele. S jejich hledáním pomohou Marcel Šos z čokoládové manufaktury Jesenická čokoláda a Mirek Ambrozy vyrábějící identifikační náramky pro celou republiku a další země. (více)

14.4.2022 CS-Cont, Městský úřad Jeseník, ZD Jeseník, lázně Jeseník - 4 zajímaví zaměstnavatelé - Vytáhli jsme kariérové poradce ze základních škol Jesenicka ke čtyřem zaměstnavatelům, aby pro své svěřence z osmých a devátých tříd navnímali pracovní trh 21. století, kam vlastně žáky připravují. Na čtyřech zastávkách jsme zažili...   (více)

7.4.2022 Studenti, máte podnikatelské nápady? Sem s nimi! - Nepředstavujeme si, že po Jeseníku chodí stovky studentů s rozepsanými byznys plány, na druhou stranu vidíme, jak se zlepšují podmínky k tomu, aby někteří z nich podnikat začali. Jako positivJE jsme hrdými partnery platformy NašlápnuTO, partnery Inovačního centra Olomouckého kraje... (více)

16.3.2022 Učili jsme (se) prodávat jesenické nápady - Jak se snažíme přispívat ke zrodu nových podnikatelů, snažíme se být i u jejich vzdělávání, aktuálně formou workshopů Našlápnu PODNIKÁNÍ. Včera v Centru společných aktivit proběhl na téma marketing čili prodej, propagace, prezentace, budování značky a tak... (více)

17.2.2022 Chystá se další akce pro nadané žáky a studenty na Jesenicku - Týdenní T-Expedice svede v červnu dohromady talentované školáky (nejen) z Jesenicka spolu s odborníky na fyziku, biologii, chemii, astronomii... (více)

16.2.2022 Z Jeseníku se můžete propodnikat klidně i do Ameriky - Když vám na vzdělávací akci o podnikání přijde 20 lidí, máte mezi nimi studenty i podnikatele, těmi nejlepšími lektory, které na ně můžete poslat, jsou zase a jen jiní jeseničtí podnikatelé... (více)

1.2.2022 Cukráři jesenické střední školy pilovali svoji kreativitu - O výchovu budoucích cukrářek a cukrářů se snaží v Jeseníku, na Střední škole gastronomie, farmářství a služeb. Mají na to vždy tři roky, a tak sází na technické vybavení vlastní školní cukrářské výrobny, na profesionální sbor učitelů a mistrů... a na pořádání cukrářské soutěže 'O Priessnitzův dortík'. (více)

26.1.2022 Odstartovali jsme v Jeseníku malou podnikatelskou akademii - Pomáháme platformě NašlápnuTO, která chce na Jesenicku šlápnout do podnikavosti studentů, včera jsme prvním dílem odstartovali malou podnikatelskou akademii, takové setkání "prvopodnikatelů". Pozvali jsme středoškolské studenty, pozvali jsme podnikavce a oni dorazili. (více)

20.1.2022 Zkušení jeseničtí podnikatelé budou radit začínajícím jesenickým podnikatelům - S platformou NašlápnuTO jsme pro budoucí živnostníky připravili sérii pěti workshopů, o jejichž obsah se postarají výlučně místní podnikatelé. To je přece skvělé, když začínajícím předají zkušenosti ti, co už několik let podnikají. (více)

18.1.2022 Víme, jaké nové využití se plánuje v budově bývalé jesenické knihovny - Ve vylidňujícím se městě typu Jeseník mohou zlepšující se podmínky k podnikání ovlivnit i perspektivu mladých lidí, kterým se tady zahajovat podnikání zatím příliš nechce. Přitom ta tzv. nová ekonomika tomu docela nahrává... (více)

9.7.2021 Průzkum ukázal, že jesenické děti chtějí podnikat, podpořte je v tom - Přinášíme vám exkluzivně výsledky průzkumu, který si positivJE udělalo mezi jesenickými středoškolskými studenty. Pro potřeby nedávného setkání s aktéry vzdělávání v regionu, a taky pro potřeby Inovačního centra Olomouckého kraje, jsme si k děckám došli pro pár odpovědí. (více)

29.6.2021 Soutěž 'Vodafone AR Challenge' zná 3 finalisty, dva jsou z GymJes - Sláva, porota studentské soutěže 'Vodafone AR Challenge' vyhlásila tři finalisty, kteří se svými projekty na využití chytrých brýlí Nreal se sítí 5G postupují na srpnovou prezentaci v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. (více)

18.6.2021 Zapojení studentů eMka do reálné zakázky - Učebnicový příklad, jak může vypadat příprava středoškoláků na dospělácký život. Mirek Juhaňák a Viktor Pecina, studenti strojírenského oboru na SPŠ Jeseník, vyrobili dřevěné turistické ukazatele pro obec Česká Ves. (více)

11.6.2021 V Jeseníku odstartovala platforma Našlápnu.TO - Tak jo, odšpuntováno, v Jeseníku byla fakticky spuštěna aktivita zvaná Našlápnu.TO, s níž Inovační centrum Olomouckého kraje a positivJE zahajují ofenzivní tažení na počty nových podnikatelů na Jesenicku. Cíl je jasný, pochytat studenty, kteří mají nápady nebo chuť je vymýšlet a pomoci jim je rozjet. (více)

3.6.2021 Podnikavá hlava neklapla, ale na Jesenicku se klubou podnikatelské nápady - Pro mladé z Olomouckého kraje byly minulý týden vyhlášeny výsledky soutěže Podnikavá hlava. V ní Univerzita Palackého a Inovační centrum Olomouckého kraje každoročně hledají zajímavé podnikatelské nápady, jež hodlají realizovat studenti. (více)

2.6.2021 Kladou studenti jesenického gymnázia základy nové ekonomiky regionu? - Líbí - nelibí, je to jedno, stejně to nejde zastavit, jde jenom dělat něco s tím, aby se nás to taky týkalo. Bavíme se o technologické revoluci (no dobrá - evoluci), která se světem šíří a postupně nahrazuje (skoro) všechno to ruční a analogové a nasazuje místo toho (polo)automaty, techniku a počítače... (více)

28.05.2021 Katalog designu - Kreativní Jeseník vydáme už brzy - V úterý jsme se zúčastnili křtu druhého dílu kreativního katalogu hanácké metropole Olomouc, na který nás pozvala vydávající Univerzita Palackého (UPOL), ale smysl naší účasti byl o něco významnější než pouhý přípitek. (více)

06.05.2021 V Jeseníku otevírá kancelář platformy 'našlápnu.to', bude podporovat podnikavé studenty a začínající podnikatele - Inovační centrum Olomouckého kraje to s podporou začínajících podnikatelů na Jesenicku myslí vážně, nově je to spuštění tematického webu naslapnu.to, které má navodit entuziasmus, s jakým se do podnikání vrháte, když máte nápad a tah na branku. (více)

20.04.2021 Nabídka pro podnikavé studenty jesenických středních škol - Platforma positivJE se na Jesenicku snaží vytvářet podmínky pro to, aby tady mladí lidé měli lepší podmínky a perspektivu pro život. (více)

31.03.2021 Zkoušíme k podnikání přitáhnout studenty jesenických středních škol - Demografický vývoj není dobrý, absolventi středních škol Jesenicko opouští až příliš ochotně, za častý důvod uvádí nemožnost najít adekvátní profesní uplatnění a/nebo finanční ohodnocení nesplňující jejich očekávání. (více)

19.02.2021 Chcete originální urnu, stůl, sklenici? Na to je tu Roman Kvita - produktový designér, kterého zviditelnilo sklo - je autorem úspěšné řady Sphere. Té se po světě prodaly už miliony kusů.
Roman by možná mohl s inovativním přístupem pomoci i zdejším firmám, napadají nás Plastkon, Birki... (více)

20.01.2021 Tereza Koukalová je další posilou textilního průmyslu - Víme, že skvělými ambasadory Jesenicka jsou vysokoškolští studenti, jimž maturitní vysvědčení vystavila některá ze zdejších škol. Dojde vám to i u příběhu talentované naděje, která nám aktuálně roste v Baťově Zlíně na stejnojmenné univerzitě.
V českém prostředí se slovo 'podnikavost' mezi mladými lidmi pořád ne a ne usadit, proto se nám chce "na rukou nosit" každého studenta, co z úst vypustí větu: "Jednou bych chtěl být podnikatel.". I proto jsme rádi za přítomnost Inovačního centra Olomouckého kraje v Jeseníku, to má budoucí podnikatele hledat a pomáhat jim. Možná se tak stane i u Terezy Koukalové, která už na svém snu pár let pracuje. (více)


Prohlášení o souhlasu se zpracováním osobních údajů

Kliknutím na "Chci odebírat positivJE NEWSLETTER" udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů (e-mailová adresa) pro účely zařazení e-mailové adresy do hromadného zasílání newsletterů. Odesláním formuláře se přihlašujete k odběru newsletteru, pozvánek a informací a udělujete souhlas positivJE (Kamil Kavka, Kalvodova 1405/3, 790 01 Jeseník IČ: 699 98 833), aby zpracovával vaši e-mailovou adresu v souladu s evropským nařízením GDPR (General Data Protection Regulation neboli Obecné nařízení o ochraně osobních údajů), které vstoupilo v platnost 25. května 2018.

Budeme vás informovat o novinkách z regionu, našich akcích apod. Z odběru newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit, každý newsletter bude v zápatí obsahovat možnost odhlášení odběru. Pro administraci rozesílání newsletteru využíváme platformu Ecomail, která nám zaručuje, že vaše osobní údaje budou v bezpečí.

Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat, můžete to učinit prostřednictvím e-mailu positivje@positivje.cz.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.