Studenti, máte podnikatelské nápady? Sem s nimi!

07.04.2022

Už několik let na positivJE vybízíme jesenické středo i vysokoškoláky, aby našli odvahu přihlásit do soutěže podnikatelských nápadů ten svůj. Nepředstavujeme si, že po Jeseníku chodí stovky studentů s rozepsanými byznys plány, na druhou stranu je nepřehlédnutelné, že podmínky k tomu, aby se mladí pouštěli do aspoň malinkých projektů, se u nás zlepšuji.

Jsme hrdí, že u některých aktivit jsme i my s positivJE. Naše dnešní pobídka souvisí s Univerzitou Palackého pořádanou soutěží pro budoucí byznysmeny - Podnikavá hlava, kde bychom rádi viděli někoho ze zdejších teenagerů. A ne, že by se neměli odkud vzít. Jenom na naše workshopy NašlápnuPODNIKÁNÍ dochází okolo 15 studentů, kromě toho čas od času někomu v jesenické kanceláři Inovačního centra Olomouckého kraje pomáháme s rozpracováním podnikatelského záměru. Samozřejmě ve spoustě rodin žijí podnikavé děti, možná i pozorní středoškolští kantoři by mohli zachytit pár nadějných IČařů. Mládeži, víme, že mezi vámi budoucí podnikatelé jsou.

Podnikavá hlava je další z možností, kam se přihlásit, kde v ideálním případě zkusit vyhrát některou z cen, ale hlavně kam si dojít pro pořádnou porci zkušeností a nových kontaktů. Už jen kvůli přihlášce do soutěže vás organizátoři donutí se nad svým nápadem poctivě zamyslet. Nestačí popsat svůj záměr, je potřeba jej vysvětlit, rozebrat trh, připravit marketingovou strategii, nastudovat si konkurenci a pochopitelně si to všechno spočítat. Nebuďte překvapení, tohle všechno je dnes díky internetu práce na pár hodin. Po takové vstupní analýze se vcelku znatelně sníží riziko krachu.

Vítězný nápad bere 50 tisíc korun a kupu dalších cen, vyhrát se dá i ve dvou speciálních kategoriích. Abyste se nelekali toho, že musí jít výlučně o technologický nápad, jak je v podobných soutěžích obvyklé, tak buďte v klidu, hlásit se můžete i s manufakturou na sušení bylin. Jen k tomu musíte přidat něco originálního, co vás odliší od dalších asi 264 výrobců sušených bylinek ;-)

Tak co, pošlete přihlášku? Čas máte do 10. května a klidně se nám ozvěte, moc rádi vám pomůžeme ten nápad zkompletovat. Od toho Inovační centrum Ol. kraje i platformu NašlápnuTO v Jeseníku zastupujeme.

Zmíníme ještě dvě pozitivní věci z téhle oblasti. Za prvé Jeseník zvažuje opravit budovu bývalé knihovny a předělat ji na městský inovační hub, za druhé ještě letos vlítneme mezi zdejší středoškoláky a nabídneme jim zapojit se do projektu Univerzity Tomáše Bati, v němž se generace Z žijící na Jesenicku ptáme, co jí tady chybí.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.