Dvě letní akvizice jesenické průmyslovky - Hana Doláková a 3D učebna

12.07.2022

Až 1. září otevře pan školník Střední průmyslovou školu a bude u šaten kontrolovat přezůvky, zřejmě mezi ním a děckama proběhne o úsměv navíc, protože se jim bude moci pochlubit jednou novinkou. Na škole přes prázdniny přibyla nová technologická třída a do ní ředitel Jiří Viterna přivedl novou učitelku Hanu Dolákovou (psali jsme o ní na positivJE 18.6.2021, zde).

V těchto dnech na eMku budují specializovanou učebnu na 3D tisk a 3D skenování. Za milion a osm set tisíc korun do Jeseníku přijíždějí nové technologie od Prusa Research, k tomu ve škole probíhají úpravy rozvodů apod., aby se to v novém školním roce pořádně rozjelo.

3D technologie budou sloužit nejen studentům SPŠ Jeseník, s využitím učebny se počítá i v rámci různých školních projektů, a také v kroužcích pro děcka ze základních škol Jesenicka. Ty na eMko občas jezdí do dílen, na RC modely, na stavebnici Merkur, na drony... a teď tedy i na 3D hardware.

Co je pro studenty průmyslovky hodně do plusu je fakt, že se panu řediteli podařilo přitáhnout na výuku 3D super jméno. Hana Doláková působí v olomouckém Vědeckotechnickém parku při Univerzitě Palackého, kde má právě 3D tisk na starosti, je v tom špička ČR. A protože se předloni přistěhovala do Ondřejovic, pohotový šéf eMka se chopil příležitosti - v září přivítá Hanku ve sborovně.

Vzhledem k tomu, kde všude nachází 3D tisk uplatnění, je tahle nová učebna super počinem. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.