Česká odbornice na 3D tisk Hana Doláková se usadila v Ondřejovicích

18.06.2021

Někdy se ta konstelace hvězd sejde opravdu skvěle a vy tou pomyslnou plácačkou trefíte ne dvě, ale třeba čtyři mouchy jednou ranou. Tento vzácný okamžik se odehrál třeba ve chvíli, kdy se v Ondřejovicích objevila Hana Doláková.

V tu chvíli byla zachráněna jedna chřadnoucí nemovitost, tenhle region získal tři nové občany a jeden slyšitelný hlas ve Vědeckotechnickém parku Univerzity Palackého a jako bonus Jesenicko dostalo významnou odbornici na 3D tisky.

Hanka pochází z malé vesnice u Olomouce, kde dost významně šlapala do komunitního života, třeba se starala o místní hasičský potěr, což v jejím příběhu nakonec rozhodlo o přistěhování sem. Pojďme ale popořadě.

Coby absolventka Univerzity Palackého - oboru nanotechnologie se své alma mater drží. Nejprve pro ni pět let pracovala na Správě kolejí a menz a teď už šestým rokem bojuje v dresu stejnojmenné univerzity ve Vědeckotechnického parku (VTP). Během té doby zná technologickou instituci propojující akademickou půdu s byznysem skrz na skrz. Aktuálně je v ní zodpovědná za hodně progresivní oblast - 3D tisk. Zapomeňte na tisk plastových přívěsků na klíče, Hanka řeší profi věci z kompozitů a kovů.

Vedle chození do vzrušujícího zaměstnání asi 9 let pořádá letní tábory, kde už se jí sejde klidně i 90 dětí. Když bouchlo místo, kde každoročně její tábor nacházel útočiště, rozhodila sítě po Moravě a Slezsku a začala hledat areál, který by šlo na léto pronajímat. Ovšem při googlení narazila na fotky rekreačního střediska Doubrava Ondřejovice, které tou dobou bylo na prodej. Po jeho obhlídce přeskočila jiskra a manželé Dolákovi měnili plány, místo pronájmu se docela rychle upekla realitní transakce, kdy od prvního jednání (záři 2019) po zaplacení kupní ceny (leden 2020) uběhlo sotva pár měsíců. Hana Doláková se rázem stala spoluvlastníkem ondřejovického zámečku (hlavní budova areálu je z 19. století), k němuž náleží 7 chatek a dvě hřiště i budova bývalé školy. Potenciál jako hrom, nekončící kolotoč rekonstrukcí a oprav už začal, děje se tak za provozu.

V létě se zde čekají nájezdy dětí, a tak osada Ondřejovice může zažít oživení, jaké tu nebylo ani za časů horníků z OKD, kteří se zde rekreovali. Místní a potulní se mohou těšit na otevření malé hospůdky.

Hanka už pokukuje po spolkovém životě Ondřejovic, oťukávání s místními už proběhlo ;-) Starosta Zlatých Hor Milan Rác bude mít v osobě Hanky dobré tykadlo, ona totiž fušuje i do historického šermu.

Vzkaz místním firmám - s Hankou určitě počítejte, budeme ji zvát na akce positivJE a Inovačního centra Ol. kraje, vytěžíme pro vás její know-how ;-) Protože i z Ondřejovic nadále zůstává zaměstnána na univerzitě, což je zase vzkaz pro změnu všem místním - éra distančních profesí je tady, zapracovávejte tenhle fakt do svých životních plánů.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.