Jeseničtí podnikatelé jesenickým studentům

26.05.2022

Za nic na světě bychom nevyměnili naši práci. Tu energii, kterou můžeme vkládat do mladých. Třeba: úterý ráno Rada studentů Jesenicka, pak kariérové poradenství ve dvou třídách na ZŠ Javorník, odpoledne debata nad podnikatelským nápadem studenta gymplu.

A do toho přinášíme závěrečné ohlédnutí za pětidílným seriálem workshopů NašlápnuPODNIKÁNÍ, který jsme uspořádali ve spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje (ICOK) právě pro studenty středních škol. Je fér dodat, že těch pět akcí významně odpracovala desítka zdejších podnikatelů.

Alespoň jednu akci navštívilo na tři desítky studentů nebo začínajících podnikatelů, tři z nich dokonce absolvovali všech pět setkání. Dáváme palec nahoru všem, co investovali svůj volný čas do seberozvoje, palec nahoru všem lektorům, kteří se přišli podělit o své zkušenosti s mladou krví Jesenicka.

Workshop číslo 1 pracoval se slovem 'podnikatelský nápad', lektoroval truhlář Václav Kvapil a jeho vyklidněný přístup k podnikání s Pišlikama. V lehkém kontrastu s ním byl Martin Šejda dívající se na obchodní příležitosti hlavně přes potenciální profit.

Workshop číslo 2 a téma 'produkt' vedli majitel domašovské likérky Kyle Bairnsfather se zakladatelem technologického startupu Oscar Senior Tomáš Posker. Jeden má fyzický výrobek, druhý má softwarovou službu.

Workshop číslo tři byl o marketingu, který dobře ovládá Marek Hájek z jesenické agentury Yesmark a Lukáš Morávek plánující a řídící pro své klienty reklamy na sociálních sítích.

Workshop číslo čtyři jsme zasvětili financím. Předat pohled na podnikatelské finance přišla účetní Katka Malysová. Neotřelý přístup k podnikání jako zhodnocení peněz prezentoval Ondra Kameník, který se svým OG Research radí národním bankám po celém světě.

Workshop číslo pět si hrál s tématem obchodní ofenzivy podnikatele, s čímž mají zkušenosti Marcel Šos z Jesenické čokolády a Mira Ambrozy vyrábějící identifikační náramky pro "půlku Evropy".

Pro nás šlo o pilotní projekt, chtěli jsme si s Lucií Krystkovou z platformy NašlápnuTO ověřit, jak nastartované je na Jesenicku podnikatelské podhoubí a jak velká je zde poptávka po vzdělávání v oblasti byznysu. Už víme, že máme na čem stavět a už se těšíme, až město Jeseník společně s ICOKem otevře městský inovační hub.

Foto (zdroj): NašlápnuTO

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.