Jestli takto vypadá kondiční sport, tak bychom chtěli vědět, co obnáší jeho profesionální varianta ;-)
Při pohledu na vysekané tělo osmnáctiletého Honzy Follnera z Jeseníku si dokážeme jen sotva představit, za kolik hodin zvedání železa si tohle můžete pořídit.
A právě proto, že kondiční kulturistika, což je Honzova disciplína, se nám jeví jako...

Dokud bude platit, že se fotbal hraje v téměř každé obci, bude Jesenicko schopno čas od času vychovat hráče ligových parametrů. A stejně to nebude jednoduché, protože přestupy talentů směrem k prvoligovým týmům se odehrávají často ještě v dětském věku a poslat svoje dítě třeba do Baníku je pro rodiče zatraceně složité rozhodování.
Ale když se chce,...

Asi budete souhlasit s tvrzením, že nejčastěji nám přinášejí radost úspěšní sportovci, kteří dělali první krůčky na Jesenicku. Jsme drsný kraj, z nějž vede cesta na výsluní v čemkoli přes tvrdou práci.
Své o tom ví i rodačka sice z nedalekého Bruntálu, ale ke svému domovskému městu Jeseník se hrdě hlásící florbalistka Marta Horáčková, aktuálně...

Úžasnou fyzickou kondici a mentální svěžest prokázal minulý pátek Josef Holán, host devátého MOTIVATORU, kterého jsme s přednáškou pozvali hned na tři střední školy - Střední průmyslovou školu (eMko), Střední školu gastronomie a farmářství a premiérově taky na Hotelovou školu s obchodní akademií. Pepově pozitivní energii bylo vystaveno okolo 80...

Jestli je v Česku lihovar, který po metanolové aféře navrací Čechům důvěru v takové to domácké, řekněme řemeslné pálení, pak je to na 1000 % rodinný lihovar Žufánek sídlící nedaleko Uherského Hradiště. Od klasických, avšak chuťově vyladěných ovocných pálenek se rodina Žufánkova prodestilovala i k vlastním ginům. Jak rostlo jejich renomé, pustili se...

Až by jeden začal věřit, že příjmení mají souvislost s tím, co v životě děláte. Když mluvíte s druhým člověkem nesoucím příjmení Knedla, který se v pozici kuchaře dostal až do michelinské restaurace... Anebo to bude rodová záležitost, protože oni ti Knedlové jsou bratři ;-)
Honzu Knedlu už ze stránek positivJE znáte, byl hvězdou našeho červnového...

O téhle milé holce z Jeseníku se možná jednou bude říkat, že měla smůlu, protože jezdila v éře Ester Ledecké, ale vy ani na vteřinu nepochybujte, že řeč je o aktuálně jedné z nejlepších českých specialistek na sjezd.
Jesenická Helena Schrommová se však touhle optikou vůbec nevidí. Za sebou toho má až příliš, než aby si pletla hlavu podobnými...

Kdybychom si na něj 16.4.2019, kdy jsme on něm na positivJE psali prvně vsadili, už by se sázková kancelář prohýbala. Jesenický cyklista Filip Řeha beze zbytku plní prognózy, a trochu i naděje do něj vkládané. Po teprve pár plnohodnotných silničářských sezónách se tenhle talent dočkal regulérní profesionální smlouvy.
Pro případné následovníky jenom...

Kdyby se před 220 lety nenarodil Vincenz Priessnitz, zřejmě by na kopci Gräfenberg byla další zaniklá osada. Rozhodně by neexistovala kapela Priessnitz, nikdo by nikdy nevymyslel Priessnitzův zábal, místo balneo parku by byl smrkový les, no a zcela jistě by se nediskutovalo o lanovce z lázní do města. A miliony lidí by nevěděly, kde leží město...

Už i positivJE MOTIVATORu začal školní rok a s pořadovým číslem osm se se svým na změny plnotučným příběhem vypravil na střední průmyslovku strojní a stavební a pak na gymnázium Jakub Zakrzecki.
Původem Opavák, jehož však práce a později láska (nejen k horám) zavála do Jeseníku. V něm začínal coby právník ve společnosti M.B.A. Finance, kde se...

Být nám 15 roků a rozhodovat se o budoucnosti, hodně by nás lákalo střihnout si život Jakuba Vodáka, včetně na úsporný režim prožité základky a střední školy ;-) Další důkaz, že když si jdete za svým, prostě tam jednou dojdete a nemusíte být jedničkář.
Tatínkem Jakuba Vodáka se stal tehdy šestnáctiletý Emil Vodák, nám známý 'běhající učitel' (na...

Pokud se na lokální úrovni snažíte něco měnit, něčemu pomoct, může vám udělat radost, že si toho někdo všimne. A přesně tohle je motivace Olomouckého kraje, který chce tyhle důležité lidi měnící lokálno nacházet a pak oceňovat. Letos premiérově za přínos v oblasti ochrany životního prostředí.
Ve středu byly vyhlášeny Ceny Olomouckého kraje 2019, kde...

Z jedné věci máme radost. Tedy z jedné, z mnoha, ale teď aktuálně z jedné. Jesenicko je plné šikovných fotografů, jejichž krásné fotky jsou skvělou obrázkovou reklamou na náš region. Často jedna kvalitní fotografie řekne víc než tři odstavečky textu.
Tím, koho za přesně takového fotografa považujeme, je zlatohorský patriot Martin Kotas. Krajinářská,...

Tak tohle je panečku prototyp kluka, který by jednou mohl vystřídat Aleše Holečka v americkém sídle technologického giganta Microsoftu. Dokud bude Jeseník produkovat takovéto borce, nemáme o náš region strach.
Palec nahoru jesenickému gymplu, ale ještě více jeho studentovi, teprve ve třetím ročníku studujícímu Petru Velcovi. Co ten kluk už dnes má...

Nám je stále záhadou proč se každé léto mluví o okurkové sezóně, že firmy jedou na půl plynu a tak, když většina lidí čerpá maximálně 2 týdny dovolené. To přece nevychází. Z trochu jiných důvodů mají léto volnější herci a herečky, divadla o prázdninách nehrají.
Jenomže, jste-li umělecký šéf ostravského Divadla Mír, které právě přes léto rekonstruuje...

Je jedním z těch, o kterých se tady moc neví, ale přitom za sebou má zářivou globální kariéru a je malý zázrak, že si našel cestu zpět do rodného Jeseníku. Ale jemu to, že ho neznáte, vyhovuje, nepotřebuje se hřát na výsluní, v klidu maká na svém byznyse a vedle toho se snaží být prospěšný Jesenicku. I proto jsme se...

Tohle jsou ti rozdíloví lidé ve firemních, sportovních či vědeckých týmech, ti co na sobě makají nad rámec požadovaného a ve svém volném čase. Karel Tulis mladší, student Gymnázia Jeseník, by si mohl hodit nohy na stůl, však má prázdniny, on se ale nechal oslovit projektem Fotbal bez hranic, který přes léto pořádá fotbalové kempy. Na něj ho...

Ačkoli se narodil v Praze, vůbec to neovlivnilo hloubku jeho lásky k Jesenicku, kde vyrostl. Vlastně jo, život ve velkých městech ho utvrdil v tom, že tady je to to pravé. A to Filip Svoboda nežil jenom v Praze, půl roku strávil v New Yorku, a to už je nějaké srovnání.
Pojďme ale postupně, totiž i ta...

Ta holka je pro českou cyklistiku rozhodně pilná sběratelka kvalitních výsledků, zlatou medailí z mistrovství světa se může pochlubit opravdu jenom pár reprezentantů s trikolorou na modrém dresu. A ve chvíli, kdy Romana dokázala svůj loňský titul o víkendu obhájit, tak to už z ní dělá naprosto výjimečnou sportovkyni.
Pamatujete ještě na loňské léto,...

To se tak někdy stane, že přijedete do Bílé Vody, abyste odsud vyrazili na letní vandr po Rychlebských horách, a zdejší atmosféra vás natolik chytne, že se sem rozhodnete přestěhovat. Tenhle příběh se zakládá na skutečné události a odehrál se v roce 1999.
Martin Kupka se narodil v Mariánském Údolí u Olomouce a celé dětství a mládí...

Asi otázka za tři bludišťáky, jestli objevili sochaři 3D tisk anebo 3D tisk objevil sochaře? Odpověď by nám mohl dát úspěšný 3D sochař Adam Cybersculptor Krhánek, který světe div se, pochází z Jeseníku. Buďme féroví, výtvarno má v genech, jeho maminkou je dlouholetá učitelka výtvarného oboru na ZUŠ Jeseník, takže si dovedeme představit, čemu se...

Praha fotbalová má Slavii, Bohemku, Viktorku Žižkov ..., jo pardon, ještě Spartu :-o no a do výčtu legend patří i dříve vojenský klub Dukla Praha. Jedenáctinásobný mistr Československa má také ženskou jedenáctku bojovnic hájících typické rudožluté barvy a až sem se dostala žulovská rodačka Marie Macečková. Bomba, co?
Po kolikáté už vám předkládáme...