
Sára, Tereza a Matouš z GymJes vyhráli krajskou Prezentiádu

Úspěšní Češi mající mezinárodní zkušenosti, pokud dostanou možnost okomentovat, v čem oproti zbytku světa podle nich zaostáváme, často zmiňují (ne)schopnost Čechů se prodat, tedy ukázat, jak dobří v něčem jsme.
To by v budoucnu nemuselo platit pro trio Tereza Blandová, Sára Kofroňová a Matouš Válek – studenty jesenického gymnázia. Ti si v krajském kole soutěže Prezentiáda nejlíp poradili s tématem 'Přirozeně nepřirozené'. Svými prezentačními dovednostmi porotu přesvědčili, že mluvit poutavě a s patřičným sebevědomím před veřejností je pro ně úplně v pohodě, a to i když mluví třeba o astigmatismu.
Trojice říkající si Jesky postoupila do celorepublikového Grandfinále, které proběhne 23. května na škodovácké vysoké škole v Mladé Boleslavi.
Opět, jako u všech školních soutěží, vyzdvihujeme hlavně to, co se studenti naučí už během samotného procesu přípravy. Všechny tyhle zkušenosti se jim mohou hodit.
Kamil Kavka
Foto (zdroj): Gymnázium Jeseník


Lenka Kurečková buduje svůj čelenkový byznys, který odstartovala na Šeráku

Šéfka ZD Jeseník Gabriela Doupovcová v nominaci soutěže za přínos v oblasti životního prostředí

Doporučujeme knihu o dalším slavném rodákovi - skoronobelistovi Adolfu Lorenzovi

Primář ortopedie Jozef Janošec mluvil v Českém rozhlase o moderní nanoskopii

