Zakladatel značky Yeahrba Filip Donée a markeťák COOP Lukáš Němčík vystoupí na akci positivJE a NašlápnuTO

18.08.2022

Je to ten nejpřirozenější způsob, jak na Jesenicko dostat svěží know-how, zvát sem úspěšné Jeseníčáky, kteří našli svoje štěstí mimo region. A s čím otevřenějšími domorodci je budeme propojovat, tím na úrodnější půdu budou jejich znalosti a zkušenosti padat. A kdo jsou nejotevřenější domorodci? Přece studenti.

Za nimi přijede z Brna Filip Donée, absolvent jesenického gymplu, který je doslova chodící inspirace. V roce 2012 přišel o část levé nohy, jenže tenhle zdánlivý průšvih ho nezastavil, právě naopak, v roce 2019 pro Českou republiku vybojoval stříbro na Mistrovství světa v naturální kulturistice hendikepovaných. To ale není důvod, pro který jsme ho na setkání se začínajícími podnikateli a studenty s podnikatelskými nápady pozvali. Tím důvodem je jeho nápojový start-up. V loňském roce zahájil výrobu přírodních povzbuzujících drinků z maté (cesmína paraguayská) značky Yeahrba. Má zkušenost s vývojem výrobku, testování příchutí, vymyšlení designu balení, přípravu e-shopu a samotný rozjezd prodeje. Bude se hodit si to poslechnout.

A z Prahy přijede další maturant GymJes Lukáš Němčík. Ten má na vizitce napsáno 'Head of Marketing' ve Skupině COOP. Ve skutečnosti je jednou z klíčových postav inovací v tomhle družstevním kolosu (náš okres má 25 prodejen). Je zodpovědný za otevření tušíme dvou nonstop bezobslužných prodejen COOP, prvních v ČR, plus řídí komunikaci značky v ČR. A koncept družstevních obchodů má i na Jesenicku potenciál, mimo jiné proto, že v každém COOPu dnes najdete nabídku lokálních potravin a nápojů. I o tom, jak se zdejší drobní producenti výrobků Made in Jesenicko mohou do COOPu dostat, bude Lukáš mluvit.

Ovšem vliv na obsah povídání obou hostů na akci NašlápnuMARKETING bude mít každý jeden návštěvník. Ptát se budete moci na cokoli, jistojistě víme, že kluci budou zatraceně zajímaví.

Potkáme se ve středu 24. srpna v 16 hodin v jesenickém coworkingu, který najdete ve III. patře Pasáže Slovan (dříve Alkron) na Palackého ulici. Přednostně jsou zváni lidi s podnikatelskými nápady a začínající podnikatelé :-) Registrace nutná (tlačítko níže) a pospěšte, počet židliček je omezen. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.