Vycházející stardance Lara Škrobánková

16.05.2024

Z laického pohledu sportovní tanec spojuje dvě disciplíny – fyzickou a estetickou. Nestačí jen zvládnout předepsané figury a všechny je udýchat, kroky musíte umět naprosto dokonale a je u toho potřeba vypadat dobře.

Mladé tanečnici Laře Škrobánkové nestačí tahle dvojkombinace, ona si k tančení v páru s bratrem Ondřejem přibírá ještě ambici zkoušet to v sólových tancích a zdá se, že jí i tohle půjde.

Tančí doslova odmalička. První kreace zvládala ve dvou letech v taneční přípravce, od čtyř už trénovala street dance a taneční gymnastiku v jesenickém klubu Yesdance. Prošla si baletem v Soukromé základní umělecké škole Jeseník i jesenickým Klubem sportovního tance. Od svých pěti let tvoří pár se starším bráchou Ondřejem a vede se jim dobře. Aktuálně jsou ve své juniorské kategorii ve dvacítce nejlepších českých párů.

Teď si ale v dobrém smyslu zamotává hlavu tím, jak sebevědomě vletěla do sólo tanců. Na pražském Mistrovství České republiky standardních a latinskoamerických tanců to byla v jejím podání docela překvapivá jízda. Sotva po třech přípravných lekcích prošla ze základního kola jako vítězka. Do semifinále pak jako čtvrtá nejlepší. Ve svém prvním sólo finále pak vybojovala velmi cenné šesté místo.

Určitě jí pomohlo, že zkušenosti a dobré výsledky na republikových šampionátech udělala už dříve s Ondrou, ale za tím vším jsou hlavně hodiny tréninku. V barvách Klubu sportovního tance Swing Kroměříž trénují klidně 5-6krát týdně. A trenéry ubezpečuje, že párové tance zůstávají prioritou, sólo byla odbočka a možnost poměřit se s děvčaty ze své věkové kategorie.

Nezdá se, že by Lařin den trval 24 hodin. Vedle tance a samozřejmě školy se učí hrát na violoncello a chodí do karate. Jo, a ještě pomáhá ve dvou tanečních kroužcích, které provozuje jesenické Středisko volného času Duha.

Od nás dostává Lara Škrobánková desítku.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): archiv Lara Škrobánková  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.