Tomáš Neuwirth vydává u Mladé fronty knihu svých fotografií

14.10.2023

Jesenický Tomáš Neuwirth se nejvíce proslavil coby fotograf pořizující úchvatné snímky z ptačí perspektivy. Jeho fotky sbírají medaile po celém světě, ale jemu to jakoby nestačí ;-) Zúročování své uznávané práce každoročně realizuje prostřednictvím nástěnných kalendářů, letos k tomu přidává ještě knihu.

Ve vydavatelství Mladá fronta mu připravili krásnou obrazovou publikaci s příznačným názvem 'Jeseníky nevídané'. Tomáš se na knižním trhu utká s desítkami dalších fotografických publikací, jeho silnou kartou bude to, co na obrázcích čtenáři uvidí – dechberoucí jesenické scenérie jak v klasickém krajinářském pojetí, tak z výšky dronem zachycená neobvyklá místa, jimž Tomášovo umění dává nový rozměr.

Asi by bylo rychlejší vyjmenovat fotografické soutěže, kde ještě neuspěl, fakticky se pyšní uznáními například z Francie, USA, Slovinska, Irska, Austrálie, Indie, Belgie, Ruska, Brazílie, Česka, Itálie, Řecka, Velké Británie…

Svůj publikační úspěch má pojištěn ještě jednou knihou 'Sci-fi povídkami z Jesenicka', která je napsaná a momentálně se pracuje na jejím vydání.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.