Stáj Nýznerov dnes na Velké pardubické

11.10.2020

Dneska jsou v pohotovosti snad všichni milovníci koní, ve městě perníku se totiž poběží neslavnější a největší dostih České republiky - Velká pardubická. Samozřejmě škoda, že právě 130. ročník se musí obejít bez diváků, celé Jesenicko tak může držet palce nýznerovským koním u televize (16.40 hod. na ČT Sport).
Pravděpodobně nejtěžší překážkový dostih Evropy, při němž koně absolvují celkem 6 900 metrů a jednatřicet překážek, dneska poběží i dva koně ze Stáje Nýznerov. Mimochodem jako jediní mají v osmnáctičlenném startovním poli dva zástupce.
Ještě před hlavním závodem se na dráze ukážou jiní nýznerovští odchovanci - bělka Caline de Juilley, hnědka Ztracenka, Valach Hamis a hnědák Personal Coach. Pak už se na start slavné steeplechase postaví vloni stříbrný(!) hnědák, Valach Stretton (č. 10), jehož osedlá velezkušený žokej Marek Stromský a ryzák, Valach Player (č. 14), s nímž se do náročného závodu vypraví žokej Marcel Novák.
Karel Zatloukal to musí v Nýznerově dělat hodně dobře, když si koně z jeho stáje od roku 1997 připsaly už 722 startů, 128 vítězství a svým majitelům za tu dobu vyběhali skoro 32 milionů korun.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.