positivJE FESTIVAL ozdobí premiéra filmu Kurta Neubauera s Norbertem Lichým v hlavní roli

18.10.2022

Měsíc a kousek do 4. ročníku positivJE FESTIVALU, čas akorát tak začít představovat program jeho páteční části. Odpoledne a večer 25. listopadu totiž proběhne FESTIVAL JESENICKÝCH PATRIOTŮ. Vysokou laťku předchozích let chceme překonat, od 17 hodin bude rytířský sál Vodní tvrze patřit tomu nejlepšímu z Jesenicka.

Mezi 17 až 20 hodinou na pódiu zazní 6 inspirativních příběhů (detaily stále připravujeme) a po nich budou reprezentativní prostory muzea svědky světové premiéry krátkého filmu Eva, kde hlavní role ztvárnili Norbert Lichý, Jan Dolanský, Lenka Vlasáková a Antonia Sainz. Příběh je inspirován povídkou oblíbeného spisovatele Charlese Bukowského, ale to není hlavní zprávou.

Hlavní zprávou je, že za vznikem snímku stojí jesenický rodák Kurt Neubauer (Movie Factory) a jeho zásluhou si ve filmu dost významně zahrála i známá jesenická hospoda U dvou štírů, a taky několik jeseníčáků v roli komparzistů. To je teprve ta pravá motivace, proč si film odbude svoje první veřejné promítání právě na positivJE FESTIVALU.

Radíme vám dobře, zapište si listopadový termín (Pá 25.11.) do kalendáře, kapacita rytířského sálu je i na lokální měřítka spíše malá než větší. A doporučujeme sledovat stránky FESTIVALU, až uvolníme vstupenky, mohou zmizet rychleji než pero chilského prezidenta v kapse jistého pana V.K. :-)

Nechte se navnadit trailerem a přijďte se podívat na precizní filmařskou práci kameramana a producenta Kurta Neubauera a zvukaře Petra Neubauera, který si od velkých filmových projektů odběhnul střihnout "melouch" se svým mladším bratrem.

V positivJE jsme šťastní, že po loňské premiéře dokumentu Chiko od Martina Chromka, budeme i letos natahovat červený koberec :-)

Foto a video (zdroj): Movie Factory, film Eva

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.