Odstartoval Vojta Starý rozhovorem v DVTV revoluci v bydlení studentů?

23.05.2023

Karavanový boom se v Česku objevil s covidovými lockdowny, jenže tehdy se týkal výlučně dovolených. Byly zavřené hotely, vzpomínáte? Vlna zájmu o obytňáky se možná přelije do dalších let, stane se tak díky vidnavskému Vojtěchu Starému (na positivJE jsme o něm psali 2.3.2022). Už ale nepůjde o cestování, nýbrž o úplně jiný segment trhu, dejme tomu o trh realitní.

Student farmacie brněnské Masarykovy univerzitě ke karavanu sáhnul jednoduše proto, že se spolu s kamarádem nedostali k nejběžnějšímu typu vysokoškolského bydlení - koleji. Zároveň Vojta s Josefem Červinkou odmítli platit vysoký nájem za byt. Nezbylo než na poslední chvíli vymyslet punkovou alternativu v podobě obytného přívěsu. Zaplatili za něj nekřesťanských 90 tisíc, dle slov Vojty přeplatili tak trojnásobně, zaparkovat jej na okraji Brna, asi 20 minut od zastávky MHD a začít studovat.

Jejich netradiční přístup ke studentskému životu zaujal nejprve spolužáky, kterým od té doby přednášejí plusy a minusy takového životního stylu a zaujal i média. Vojta se s jejich zajímavým příběhem dokonce dostal do studia internetové DVTV, vyzpovídal ho sám Martin Veselovský a zdá se, že se nad přístupem študáků dobře bavil. Vojtěch nezklamal, s porcí nadsázky vychvaloval jejich venkovní koupelnu i romantiku, jakou během zimy zažili s prvními kamny.

Vy si můžete rozhovor přehrát na webu televize (zde), případně ochutnávku z interview najdete tady.

Možná je to zajímavý návod pro rodiče dětí mířících z Jesenicka na vysoké školy, čistě finančně je kolej versus karavan dost jasná volba :-) Anebo se alespoň pobavíte nad tím, jací jsou oba kamarádi fiškusové, jak si se zabydlením karavanu poradili a jaké haló tím ve vysokoškolské komunitě způsobují.

Foto (zdroj): DVTV

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.