Mikulovičák Dominik Hanus pomohl řeckému týmu do esportové evropské ligy

27.09.2022

Mladého Dominika Hanuse z Mikulovic jsme na positivJE představili 22.12.2021 (zde) jako zřejmě prvního zástupce Jesenicka, který se živí dynamicky se rozvíjejícím odvětvím esportu (esport je organizované soutěžní hraní počítačových her), byť ne v roli hráče, ale v roli trenéra.

V tu dobu byl angažován u ostravského týmu Cryptova. Tam přišel s vizitkou druhého Čecha majícího zkušenost se zahraničním angažmá (např. Itálie, Švédsko, Saudská Arábie). No a od léta je Dominik Speedy Hanus opět na legionářské štaci, když asistentuje u řeckého esport týmu Anorthosis Famagusta. Tomu se povedlo už 4x ovládnout řeckou 1. ligu, u posledního titulu byl i Dominik. Ten ale hlavně byl u historického úspěchu Famagusty spojeného s postupem do Evropské ligy (EU Masters). Skoro jistě i díky Dominikovým analýzám a mentální přípravě hráčů se klubu povedlo vydřít postup ze skupiny a přes portugalského favorita pak postoupili do hlavní fáze turnaje. Tam už ale bojovali proti těm nejlepším z nejlepších v hraní League of Legends. Zdolali polského vicemistra, ve zbytku mačů už sbírali hlavně zkušenosti.

Díky tomuto postupu se členové Anorthosis Famagusta v Řecku těší pozornosti. Pozornosti i naší, protože elektronický sport (esport) patří do okruhu pro Jesenicko perspektivních oborů, kam by to mladé "pařmeny" mohlo lákat. 

Foto (zdroj): archiv Dominik Hanus

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.