kreativJE: Dřevo ve své původní kráse v podání Alternativního truhlářství

13.09.2021

Už tuhle sobotu vyjde katalog kreativců Jesenicka (DESIGN kreativJE), zveme vás na jeho křest do jesenického kina. Zároveň jdeme do finále s představováním lidí, jejichž profily v chystané knize najdete.

Třetím zástupcem jesenické 'říše dřeva' je po Pišlicích a Lavvu Instruments truhlář Honza Mareček. O tom, jak se gymplák stane nábytkářem, jsme vás na positivJE informovali 3. února 2021. Jeho mladá dílna Alternativní truhlářství se zabývá postelemi, stoly nebo skříněmi, kde je základem výrobního postupu snaha zachovat při opracovávání dřeva co nejvíce jeho původní krásy. Tihle srdcaři (Honza, Vítek a František) mají dřevo za nadpozemskou surovinu ze země, slunce, vody a vzduchu, tyhle esence musí v jejich nábytku být cítit.

Třebaže produkují nábytek na zakázku, v hlavách se jim rodí plány na vlastní nábytkovou řadu. A není divu, že mají sebevědomí, už dnes jde polovina jejich produkce mimo Jesenicko. I když se vší pokorou nezapomínají, že podnikatelské začátky stály hlavně na zákaznících z okruhu přátel a známých.

Věříme, že přítomnost Alternativního truhlářství v katalogu kreativců z Jesenicka přispěje k ještě větší propagaci téhle truhlářské dílny a doufáme v to, že s Inovačním centrem Olomouckého kraje pomůžeme tvořivým podnikavým lidem k tomu, aby se více prosadili, a to nejen tady, ale i za hranicemi okresu Jeseník.

Foto (zdroj): Bára Vávrová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.