Jubilejní třicátý díl positivJE MOTIVATORU opanovala Jana Krákorová

15.02.2024

Po mnoha letech zavítala na půdu domovského Gymnázia Jeseník, odkud s maturitou v kapse vylétla do světa velké politiky a později velkého nadačního sektoru. Jana Krákorová (psali jsme o ní na positivJE 28.7.2022) přijala jako třicátá motivátorka pozvání positivJE, aby sedmi desítkám studentek a studentů popsala svůj pestrý příběh.

Někdy je největší porce inspirace ukryta v detailech potvrzujících, že žádná cesta nevede jenom kupředu, Jana si dala záležet právě na těchto momentech. No a, že se po střední škole nedostala na vysokou, když to zvládla o rok později. No a, že strávila 3 měsíce v evidenci úřadu práce, když z toho nakonec bylo zajímavé zaměstnání.

Hned po vysoké škole jí její píle nasála do těch nejvyšších pater české politiky. Pracovala v Senátu jako tajemnice komise pro krajany žijící v zahraničí. Pomáhala na Vládě v rámci předsednictví ČR v Radě EU. Působila v Poslanecké sněmovně v kanceláři poslance... Má za sebou i atraktivní angažmá na britské ambasádě.

Důležitá je i její aktuální mise, při níž působí v Nadaci rodiny Vlčkových. Ti mají v plánu za vloženou miliardu a půl dostat Česko na špici v poskytování dětské paliativní péče. Jana na postu vedoucí kanceláře zúročuje své zkušenosti a pomáhá tak naplňovat vznešený cíl Vlčkových.

Jak studentům přiznala, za (prozatím) nesplněný profesní sen považuje to, že se jí nepovedlo dostat do Bruselu a že to zkoušela čtyřikrát. Účastníci přednášky tak bez obalu slyšeli, že k životu patří i nesplněné sny a čekající výzvy. Jana se při cestě za nimi řídí třemi zásadami – být empatická, laskavá a solidární. Je tedy dost možné, že práce v EU se jí taky nakonec splní ;-)

A třeba ji v tom pomůže i dovednost psát na klávesnici počítače všemi deseti prsty, což považuje možná trochu paradoxně za jednu z důležitých schopností ze studia střední školy, jak nám po skončení positivJE MOTIVATORU s úsměvem Jana Krákorová přiznala.

Kamil Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.