Zuzana Krátká z Force team Jeseník má republikový titul

22.07.2022

Cyklistika je jenom jedna. To je pro Jesenicko jedině do plusu, protože tady jsou ideální podmínky jak pro silniční, tak horskou cyklistiku. Že by se tady ale mohl zrodit šampion v dráhové cyklistice, to není úplně pravděpodobné. Nebo není, nebylo, už je. A není to šampion, je to šampionka.

Sotva před pár týdny reprezentovala Zuzana Krátká jesenický cyklistický klub Force na Olympiádě dětí a mládeže, kde svým soupeřkám vyslala jasný vzkaz "Jsem tu a na dráze jsem silná!". Pro Pardubický kraj, za který na olympiádě jela, získala stříbro a bronz. Jenže Mistrovství republiky je jiné kafe.

Super zpráva dorazila z pražského velodromu, kde probíhá Mistrovství ČR v dráhové cyklistice mládeže. Zuzka oblékající červenočerný dres jesenického týmu si odsud odváží zlatou placku ze stíhacího závodu na 2 000 metrů! Znamená to tedy, že po následujících 12 měsíců bude nosit prestižní červenomodrobílý trikot označující národní šampionku. Soupeřky si na ni budou dávat pozor.

Musejí ale počítat s její rostoucí výkoností, protože devítku, do které 1. září nastoupí, bude dělat rodačka z Holic u Pardubic dálkově z Jeseníku, aby byla co nejblíž svojí tréninkové skupině. Vždyť to byl důvod jejího přestupu do jesenického klubu - univerzálnost jeho zaměření, tedy silnice, MTB, cyklokros i dráha. To není úplně běžné.

No a příští školní rok asi nástup na sportovní gympl, co Zuzko?

Foto (zdroj): Force team Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.