Zlatohoračka Zdislava Začalová získala divadelní cenu Talent roku

17.03.2023

Sotva před rokem a kousek jsme vám představili absolventku herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně Zdislavu Začalovou. Ta se do velkého města vydala po maturitě na jesenickém gymnáziu. Jako poněkud náhodně vystudovala herectví, tak po škole poměrně šťastně získala angažmá na nejlepším jevišti Brna - Divadle Husa na provázku. To o náhodě a o štěstí volně parafrázujeme její slova.

Jenže po víkendu víme, jak to bylo s tou náhodou a štěstím. Totiž, i kdyby to tehdy byla pravda, tak Zdislava může s definitivní platností zahodit veškerou skromnost a přestat snižovat míru svého přičinění na tom, že je herečka. Vystudovaná herečka. A nově taky oceněná herečka.

Kdo z vás se zajímáte aspoň trochu o divadlo, tomu teď uděláme radost. Na předávání Cen divadelní kritiky byla Talentem roku 2022 vyhlášena zlatohorská Zdislava Začalová. V brněnském divadle ji můžete vidět například v inscenacích Chazarský slovník, Hrdinky nebo Proč se dítě vaří v kaši.

Tohle je bomba! Za odměnu se můžete podívat, jak Zdislavu představují na stránkách Divadla Husa na provázku ;-) Přemýšlivá a muzikální herečka s nadhledem horalky. Pokud by nebyla herečkou, byla by nejspíše řidičkou autobusu na některé zapadlé horské lince, mnichem nebo běžcem. Nezkouší-li zrovna, chodí prý po venku a přemýšlí. Po Brně se pohybuje na kole bez brzd. Po jevišti s obrovským smyslem pro humor a samozřejmostí, o níž tvrdí, že je pouze zdánlivá. Ráda by byla schopná nahlížet do minulosti a do světa hluboko pod hladinou moře.

Tohle je vycházející hvězda české divadelní scény. Minimálně pro Jesenicko jí musí být. Děkujeme Zdislavo za radost.

Foto (zdroj): David Konečný

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.