Václav Kvapil, řezbář, instruktor jachtingu a spisovatel vydává knihu o dobru a zlu

13.05.2024

Líbí se nám lidé chodící do nových věcí, objeví-li se nápad nebo příležitost. Ano, napsat knihu nebylo pro Václav Kvapila až tak neznámé, má za sebou dva díly Pišlických příběhů. Jenže tentokrát nešlo o sycení dětských duší, ale o vážnější téma.

Václav publikuje pod uměleckým jménem Filip Rychlebský a než bylo o vydání knížky 'Nesnažit se být dobrý' rozhodnuto, musel si na ni zajistit finance. Použil k tomu platformu Hithit, na které získal 85 podporovatelů. Od nich vybral potřebnou cílovou částku 28 tis. korun. Dokonce ji bohatě překročil.

Světlo světa tak spatřil zajímavě zpracovaný spor mezi dobrem a zlem v každém z nás. Autor sám knihu uvozuje takto: "Všichni v sobě máme vzorňáka a rebela. Ti dva se nemohou vystát, navzájem se ohrožují. Každý z nich přináší do rodiny svou nenahraditelnou hodnotu: jeden vytrvalost, druhý nezávislost. Zároveň s tím však každý představuje velké riziko: jeden nesvobodu, druhý lhostejnost.".

Václav Kvapil je především výrobce dřevěných hraček značky Pišlik. Vedle toho se věnuje kurzům jachtaření na Nyském jezeře a provozu Penzionu U Serváce. Vydání knihy Nesnažit se být dobrým chápeme jako úkrok dalším směrem a necháme se překvapit, jestli jde jen o epizodu nebo se Filip Rychlebský rozepíše.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): archiv Pišlik

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.