Úspěch exgympláků Matěje Dostála a Jakuba Jurky

09.12.2022

Je to dnes populární způsob, jak vtáhnout studenty mezi dospěláky - uspořádat pro ně hackathon. To je obvykle 24 hodin trvající sraz programátorů a grafiků, kteří dostanou zadání, jež se následně snaží vyřešit.

Jeden takový "mejdan" uspořádala mohelnická Hella - výrobce světelné techniky pro automobilový průmysl. Studentům středních a vysokých škol dala vybrat z pěti témat, zmáčkla stopky a po vypršení časového limitu si od soutěžících týmů posbírala výsledky.

V týmu Pírka z katedry informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého se do boje zapojili také dva absolventi jesenického gymnázia - Matěj Dostál a Jakub Jurka a třesky plesky, byli členy vítězů! Nejlíp si poradili se zvoleným úkolem - vývojem aplikace pro rezervaci stolů ve sdílených kancelářích.

Netřeba dlouze polemizovat o tom, jak užitečné je pro studenty informatiky možnost osahat si nejmodernější technologie, se kterým Hella pracuje. Účast na Hellathonu je i pěkná odrážka do jejich profesních životopisu. No a pro Gymnázium Jeseník je to určitě příjemné zahřátí u srdíčka, kdy mu jeho studenti dělají takto dobré jméno.

Foto (zdroj): Univerzita Palackého

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies