Učitelka Mia Suchá z GymJes postoupila do semifinále Zlatého Ámose

03.02.2024

Českému školství moc nejde motivovat žáky, aby je bavilo chození do školy, ve hře je přitom hrozně moc. Dělat s tím něco se snaží anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky – Zlatý Ámos. Váhu to má právě proto, že nominují a svou nominaci před porotou hájí sami žáci.

Gymnázium Jeseník má ve své sborovně velmi populární paní učitelku, jíž její studenti vyslali do krajského kola, a ona v něm uspěla. Tou postupující do republikového semifinále je angličtinářka Mia Suchá, o které v nominační prezentaci studenti napsali: "Paní Suchá je pro nás vzorovým učitelem. Je nejen vtipná a hodná, ale také v nás dokáže rozdmýchat chuť k učení. Patří mezi malou hrstku učitelů, kteří si získali náš respekt a důvěru, a to nejen pro osobitý styl výuky, ale také pro velké obětavé srdce, které nabídne každému studentovi, kterého kdy učila, učí nebo učit bude. Můžeme se na ni obrátit i s problémy, které se netýkají předmětu, který vyučuje, tedy anglického jazyka. Vždy se pokusí pomoci, jak nejlépe dokáže. Typická je pro ni energie, kterou vkládá do každé ze svých hodin. Je očividné, že svou práci miluje. Vždy učivo pomocí pracovních listů, mnemotechnických pomůcek, her a různých aktivit podá zábavnou formou. Nepracuje pouze s učebnicí a pracovním sešitem, ale představuje nám spoustu dalších zajímavostí a dobrovolně vytváří mnoho jiných výukových materiálů. Jsme vděční, že se nám poštěstilo, setkat se s takovou učitelkou, ne každého to potká.".

Pro ředitelku Šárku Hynkovou musí být radost mít Miu ve sboru ;-) Svým přístupem k výuce může inspirovat ostatní pedagogy, aby škola byla plná šťastných studentů, jak si to přejí organizátoři Zlatého Ámose. Počkejme si na 11. březen, kdy se uskuteční semifinále.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Gymnázium Jeseník 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies